مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 1147314740564265802
تیم ملی بسکتبال در ادامه حضور پرفروغ در آسیا، امروز به مصاف قزاقستان می‌رود

بسکتبال ایران- قزاقستان ؛ امروز

تیم‌های ایران وقزاقستان ساعت 9 و 15 دقیقه امروز به وقت تهران برابر هم قرار می‌گیرند.

قزاق‌ها از این‌که با اختلاف شش امتیاز به چین باختند، بازی‌ها را با انگیزه ادامه می‌دهند و صبح امروز برابر تیم قدرتمند ایران از پیش‌باخته نیستند. اگرچه ایران بهترین تیم این دوره از بازی‌ها مشکل چندانی برابر قزاق‌ها ندارد. قزاق‌ها پس از یک دوره غیبت دوباره در قهرمانی آسیا حاضر می‌شوند. تیم چهل و هفتم جهان تاکنون در شش دوره حاضر بوده است. این تیم در سال 2011 غایب رقابت‌ها بود اما در سال 2009 در جایگاه نهم آسیا ایستاد. بهترین عنوان این تیم در قاره کهن، چهارمی در سال 2007 است؛ سالی که ایران به مقام قهرمانی آسیا رسید. در تیم کنونی قزاقستان جری جامار جانسون آمریکایی بازی می‌کند که تبعه این کشور شده است. پونو مارف با 211 سانتیمتر قد، برج تیم آنهاست و با قدرت ریباند بالا می‌خواهد برابر حدادی عرض اندام کند. متئو بونی چیولی سرمربی ایتالیایی قزاقستان است که مجموعه‌ای از بازیکنان بلند قامت قزاق را با بسکتبالی که تلاش می‌کنند بهتر از پیش ارائه کنند، در اختیار دارد.

راه ایران هموارتر شد

ایران صبح دیروز در بیست و هفتمین دوره پیکارهای بسکتبال جام ملت‌های آسیا تیم بحرین را با نتیجه 75 بر 56 شکست داد.

مهدی کامرانی،‌ حامد آفاق، صمد نیکخواه‌بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی ترکیب تیم ملی ایران را همانند بازی‌های قبل تشکیل می‌دادند. بحرین در این مسابقه به چستر گیلز بازیکن آمریکایی تبعه شده خود بازی نداد. سایر بازیکنان بحرین در طول مسابقه با اشتباهات بازیکنان ایران روی سبد تیم ملی تا حدی موفق نشان دادند اما در نهایت تیم بحرین در اندازه‌ای نبود که خطر جدی را متوجه تیم ملی کند.ایران کاملا در این بازی بر حریف خود تسلط داشت.

مهمد بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال در پایان این مسابقه گفت: ما هیچ حریفی را دست‌کم نمی‌گیریم و تمام تمرکزمان روی مسابقه پیش رو است. در این دیدار نیز هماهنگ کار کردیم و برنامه‌هایمان را پیش بردیم. از تمام بازیکنان استفاده کردیم که این موضوع به رشد ما کمک کرده است. شرایط تیم بهتر از ابتدای رقابت‌ها شده و باید با تلاش گروهی این روند رو به رشد را حفظ کنیم. به مرحله بعدی صعود کرده‌ایم اما بازی برابر قزاقستان را نیز جدی می‌گیریم. همه حریفان به خوبی کار می‌کنند.

ساسا نیکیتوویچ سرمربی تیم ملی بحرین نیز گفت: اشتباه‌های زیادی در این مسابقه داشتیم اما معتقدم در کل عملکرد مناسبی برابر ایران به نمایش گذاشتیم. امروز خوب کار کردیم و با تمرکز به مصاف ایران رفتیم. عملکرد بازیکنانم برابر تیمی چون ایران که مدعی رقابت‌ها​ست خوب بود.

ایران با این برتری راه خود را باز هم برای صعود از مرحله دوم به عنوان تیم اول گروه F هموارتر کرد.

خطر تعویض‌های بچیروویچ

بازی ایران ـ بحرین در پنجمین روز بازی‌های بسکتبال جام ملت‌های آسیا چند نکته متفاوت داشت.

ایران که در چهار بازی خود به پیروزی رسیده بود در بازی صبح دیروز ابتدا با ترکیب اصلی سال‌های اخیر وارد میدان شد و در همان ده دقیقه نخست 23 بر 6 حریف را شکست داد اما در ده دقیقه زمان دوم تعویض‌های مهمد بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال زنگ بیدارباش از نوع تعویض‌ها و چینش بازیکنان نیمکت‌نشین را در این مسابقه به صدا درآورد. ایران با استراحت دادن به بازیکنان کلیدی خود نتوانست از بازی نیمکت‌نشینان به خوبی استفاده کند در نهایت نتیجه را 21 بر 7 در زمان دوم واگذار کرد اما به دلیل اندوخته مناسب ده دقیقه نخست در مجموع نیمه اول بازی را 30 بر 27 به پایان رساند.

در وقت سوم باز هم تلاش ترکیب اصلی برابر تیم ضعیف بحرین که در رده‌بندی جهانی هفتاد و پنجم است، نتیجه 33 بر 14 را به سود ایران رقم زد. تیم ملی بسکتبال در وقت چهارم هر چند برتری خود را حفظ کرد اما با نیروهایی که از روی نیمکت به میدان فرستاد باز هم 15 بر 12 نتیجه این وقت را به بحرین باخت.

این بازی فاصله نیمکت نشینان را با بازیکنانی مانند صمد نیکخواه‌بهرامی، مهدی کامرانی و حامد حدادی نشان داد که جا دارد سرمربی تیم ملی بسکتبال فکری به حال آن کند و با استفاده درست از بازیکنان در اختیار، به آنها برای بازی‌های بعدی انگیزه دهد. بحرین حریف خطرناکی برای بسکتبال ایران نیست اما تکرار چنین شرایطی با همه برتری‌هایی که ایران در جام ملت‌ها دارد ممکن است در دیدار با برخی حریفان به ضرر تیم ملی تمام شود.

محمد رضاپور ‌/‌ گروه ورزش