مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3472882316485313652

پرسش و پاسخ قضایی

با توجه به پرسش خوانندگان درخصوص موضوعات حقوقی بخصوص خسارت به خودرو،شناسایی متهم فراری و صدور گواهی فوت، تپش در مصاحبه با مریم جنت آبادی،کارشناس ارشد حقوق خصوصی به پرسش‌های شما خوانندگان پاسخ داده است.

مخاطبان میتوانند پرسشهای حقوقی خود را با ارسال پیامک به شماره 300011224مطرح کنند و پاسخ را در همین صفحه بخوانند.

با سلام، من ماشینم را کنار یک ساختمان پارک کرده بودم و پس از بازگشت متوجه شدم که دیواری از طبقه دوم یک ساختمان در حال ساخت بر روی خودروام ریزش کرده و خسارت شدیدی وارد کرده است. آیا میتوانم از مالک ساختمان شکایت کرده و درخواست خسارت کنم؟

باسلام، بله در صورت اثبات ورود ضرر به دلیل تقصیر و کوتاهی کارفرما یا ناظر ساختمان میتوانید نسبت به مطالبه خسارت خودروی خود اقدام کنید.

من پروندهای دارم که از سال 77 که متشاکی محکوم به پرداخت خسارت شده فرار کرده و دیگر نتوانستهام پیدایش کنم. برای شناسایی مخفیگاه او چهکار باید انجام دهم.

با دستور قضایی از طریق سازمان ثبتاحوال و ثبت اسناد میتوانید اقدام کنید تا اگر معاملهای انجام داده یا در وضعیت سجلی خود تغییری ایجاد کرده اقدام به شناسایی او کنید. بهترین کار آن است که اموال شخص مدیون را شناسایی و نسبت به اجرای حکم اقدام کنید. از این طریق اموال وی توقیف و به شما منتقل میشود.

سلام، ضامن وام یک نفر شدم که به علت پرداخت نکردن اقساط از حقوق من کسر میشود، ده قسط دیگر باقی مانده است و وامگیرنده خردادماه فوت کرد. بانک گواهی فوت میخواهد که موجودی حساب وی که برابر بدهی میباشد را برداشت کند تا از حقوق من کسر نشود. با مادرش تماس گرفتم اما از ارائه گواهی فوت خودداری میکند، آدرس محل سکونت آنها را ندارم. چه کار باید انجام دهم.

با سلام، از بانک بخواهید باتوجه به بدهی مدیون، گواهی فوت را از طریق اداره ثبت احوال استعلام و درخواست کند.