مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3469841268371534620

ویزیت مجازی

آخرین باری که سری به دکتر و مطب زدید کی بود؟ از قبل وقت گرفتید؟ زمان زیادی طول کشید تا نوبت شما برسد؟ از ساعت کاریتان زدید و بعد از تحمل ترافیک سنگین به مطب پزشک رسیدید و ساعتی را هم آنجا گذراندید تا نوبتتان شود؟ اینها فرضیاتی است که سازندگان اپلیکیشن مطپ برای کاربرانشان در نظر گرفته و راه‌حلی برای آن پیدا کرده‌اند. مطپ یک سامانه برای ویزیت آنلاین است.

با کمک این اپلیکیشن میتوانید در لحظه با پزشک تماس تصویری و صوتی داشته باشید. میتوانید انتخاب کنید این تماس درلحظه باشد یا هر وقت نوبت پزشک رسید ارتباط برقرار شود.

همچنین تخصص پزشک و جنسیت پزشک معالج را هم میتوانید انتخاب کنید. در بخش دیگری از اپ امکان انتخاب یک پزشک اختصاصی برای خود وجود دارد تا همیشه همراه شما باشد و دیگر احتیاجی به پیدا کردن پزشک تصادفی نداشته باشید. این اپ رایگان است، اما باید ویزیت پزشک را پرداخت کنید. البته این مبلغ بهطور چشمگیری کمتر از ویزیت حضوری در مطب است. همچنین اپلیکیشن مطپ ابتدا یکتماس رایگان به شما هدیه میدهد تا شناخت بهتری از خدمات اپ داشته باشید.

جنگ راکتها

ورزش بدمینتون بین ما ایرانیها محبوبیت زیادی دارد. البته نه بهعنوان ورزشی که طرفدارانش به استادیوم بروند یا اخبار و مسابقههایش را در تلویزیون دنبال کنند. طرفداران این ورزش در پارکها هستند و با راکتهای فلزی، توپ پردار را از این سو به آن سو پرتاب میکنند. حالا با بازی لیگ بدمینتون میتوانید این بازی محبوب را روی گوشی خود هم تجربه کنید. این بازی بهصورت آنلاین و آفلاین انجام میشود و میتوانید در یک لیگ آنلاین وارد یک رقابت جانانه شوید. گیمپلی بازی سهبعدی و بسیار جذاب است و حسابی کاربران را جذب میکند. شما میتوانید دوستان خود را هم به این بازی دعوت کنید تا این بازی را بهصورت گروهی انجام دهید. لیگ بدمینتون امکان ساخت شخصیت اختصاصی هم به شما میدهد و با انتخاب لباس، رنگ مو و پوست، کاراکتر خودتان را خواهید داشت.

نبرد به سبک دهه شصتی

آن زمانها که خبری از گوشیهای هوشمند و همچنین بردگیمهای متنوع نبود، ما بچههای دهه شصتی از هر ابزاری برای سرگرم کردن خود استفاده میکردیم. کافی بود یک کاغذ و قلم داشته باشیم تا از بازی فوتبال زیر جلد پلاستیکی کتاب گرفته تا اسم و فامیل، نقطه بازی و… را انجام دهیم، اما یکی از محبوبترین بازیها جنگی خیالی با نیروهای نظامی بود. اول باید یک طرف کاغذ تانکها، هواپیماها و نیروهای زمینی خود را مستقر میکردید و سپس طرف دیگر را در اختیار حریف قرار میدادید. حالا زمان حمله بود. جایی که باید از پشت کاغذ با انتخاب یک نقطه، به نیروهای حریف حمله میکردید. اکنون بازی ایرانی جنگ کاغذی همین بازی را روی گوشی هوشمند شبیهسازی کرده است؛ البته با گرافیکی آشنا و هیجانی بالاتر. ویژگیهایش این بازی را به یک بازی در سبک استراتژیک تبدیل کرده است.

پادکستکتاب

هفته گذشته روز جهانی پادکست بود. نوعی رسانه صوتی یا همان رادیو آنلاین که محبوبیت زیادی در جهان دارد و در چند سال اخیر در ایران نیز طرفدارانی پیدا کرده است. حالا گروههای مختلفی دست به ساخت برنامهها و پادکستهای باکیفیت و خوب میزنند و حتی چند اپلیکیشن فارسی قابل قبول نیز در این کارزار فعالیت میکنند. یکی از این اپها سبکتو است. اپی که مرزی میان پادکست و کتاب الکترونیک را برای خود انتخاب کرده است و مطالعه به روش میکروکتاب را در اختیار کاربرانش قرار میدهد. میکروکتابها به نوعی خلاصه یا همان چکیدهای از کتابهای اصلی هستند و جان مطلب را به شما انتقال میدهند. اگر به مطالعه علاقه دارید، اما زمان کمی برای این کار دارید حتما سری به اپلیکیشن سبکتو بزنید. در این اپ هم پادکست پیدا میشود و هم میکروکتاب.

استوری بازی

شاید زمانی که اینستاگرام به فکر راهاندازی استوری افتاد، خودش هم فکر نمیکرد روزی از پستهای عادی هم بیشتر بیننده داشته باشد و به یک ابزار بسیار پرطرفدار تبدیل شود، اما حالا بیشتر کاربران بهجای پست، دهها استوری منتشر میکنند. اگر میخواهید استوریهایتان یک تفاوت آشکار با دیگر کاربران داشته باشد میتوانید از اپ StoryArt استفاده کنید. این اپلیکیشن مجموعهای از قابلیتهای متنوع و جالب را در اختیارتان قرار میدهد تا طراحیهای جذابتری برای استوریهای خود داشته باشید. در بخش رایگان این اپ بیش از صد قالب متنوع وجود دارد و اگر بخواهید دست به جیب شوید تنوع آنها بیشتر هم میشود. کار با اپ بسیار راحت است. یک قالب را انتخاب کرده و عکس دلخواهتان را به آن اضافه کنید. اگر میخواهید متنی را هم کنار آن قرار دهید و حالا زمان انتشار با یک دکمه است.