مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3443462262670869662

جوان‌های کی‌روش گل کاشتند

تیم‌ملی ایران توانست در دیداری دوستانه ازبکستان را با هکتور کوپر آرژانتینی شکست دهد. این تیم نسل فوتبال خود را تغییر داده و حالا با جوان‌هایی که به نوعی می‌توانند نسل طلایی‌شان باشند، به دنبال موفقیت در جام ملت‌های امارات است. ازبکستان در مسیر آماده‌سازی خود، میزبان تیم ملی ایران بود که دوباره باخت. این بازی نکاتی داشت؛

قلیزاده جزو خوبها

علی قلیزاده بازیکن جوان تیم ملی از جمله کسانی بود که 90 دقیقه بازی کرد. او عملکرد خوبی در زمین مسابقه داشت و بعد از بازی هم گفت: «خوشبختانه همه بازیکنان تیم ملی خوب کار کردند و من هم خواستههای کادر فنی را در زمین پیاده کردم. سرمربی تیم ملی از من خواسته که یک در مقابل یکها را دریبل بزنم و فکر میکنم این مسؤولیت را خوب انجام دادم.» قلیزاده در اواخر بازی هم مصدوم شد ولی در زمین مسابقه ماند. علی در این باره توضیح داد: «در ده دقیقه آخر بازی مچ پایم پیچید، ولی چون تعویض نداشتیم، مجبور شدم به همان شکل ادامه بدهم.»

خط خوردن عجیب نام رامین از لیست تیم ملی

نام رامین رضائیان در لیست تیم ملی نبود و کسی نفهمید علت این خط خوردن چه بوده است! کارلوس کیروش در تمرین قبل از بازی با او جلسهای سرپایی در تمرین داشت. خیلیها تصور میکردند رامین در بازی فیکس باشد ولی کی روش تصمیم گرفت او را خط بزند تا وریا غفوری را در دفاع راست بازی دهد.

وریا بد بود، صادق خوب

در نبود رامین رضائیان کارلوس کیروش، وریا غفوری را در ترکیب ثابت تیم گذاشت. او به عنوان دفاع راست تیم در نیمه اول بازی کرد ولی عملکرد خوبی نداشت. او دوبار به شکل بدی از مهاجمان حریف جا ماند. این مساله میتواند کاملا به ضرر وریا در مسیر جام ملتها باشد چراکه صادق محرمی در نیمه دوم خیلی خوب کار کرد. با وجود او و رامین شاید وریا شانس زیادی برای ماندن در لیست نداشته باشد.

جوانها درخشیدند

یکی از نکات مهم و امیدبخش مسابقه، عملکرد خوب جوانها بود. کیروش در نیمه دوم تصمیم گرفت بیشتر جوانها را به زمین بیاورد. او صادق محرمی را جانشین وریا کرد، سامان قدوس را به جای دژاگه آورد، ترابی را جانشین انصاری فرد کرد و طارمی را هم جانشین جهانبخش. در مجموع جوانهای تیم ملی خیلی خوب بازی کردند. مثلا مجید حسینی قبل از مصدومیت عملکرد بسیار خوبی داشت. قلیزاده و ترابی سرحال نشان دادند. صادق محرمی خوب بود و در کل جوانها کیروش را امیدوارتر کردند.