مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3440810167360397800
جانی‌دپ داستانی نوشته که 3 میلیون‌دلار می‌ارزد

داستان‌ آقای بازیگر

در باکس بالایی درباره نگاه منتقدان هنر و ادبیات به آثار غیرسینمایی عباس کیارستمی خواندید؛ این‌که آنها دست‌کم تا پیش از مرگ آقای کارگردان، به استهزای عکس‌ها و شعرهایش می‌پرداختند و پس از مرگ اگر هم ستایش‌اش نکرده باشند، حداقل سکوت کرده‌اند. حالا بخوانید جانی دپ، بازیگر پرآوازه سینما داستانی نوشته و توانسته آن را به قیمت مناسبی بفروشد. این داستان «ریچارد خداحافظی می‌کند» نام دارد و به مبلغ سه میلیون دلار فروخته شده است. آن‌طور که ورایتی خبر داده و خبرگزاری فارس آن را ترجمه کرده است، سابان فیلم و دایرک‌تی‌وی این داستان را خریده‌اند.

داستان ریچارد خداحافظی میکند، روایت استاد دانشگاهی است که به خاطر بیماری به او گفته شده باید روش زندگی خود را تغییر دهد و او تصمیم میگیرد چارچوبهای زندگیاش را به هم بریزد و زندگی جدیدی آغاز و آزادانه و فارغ از هر چیز زندگی کند. او سیگار میکشد و هرکسی که او را آزار میدهد به او توهین میکند.

فیلم ریچارد خداحافظی میکند که از روی داستان دپ و با بازی او نوشته شده، در ششم سپتامبر در جشنواره تورنتو اکران شد، هرچند جزو برنامه رسمی اکرانهای این جشنواره نبود. و این رابرتس کارگردانی این فیلم را انجام داده و همچنین فیلمنامه آن را نوشته است. این پروژه برای اولین بار سال گذشته در جشنواره کن اعلام شد.

جانی دپ را با بازی‌های درخشانش برای کارگردان‌ها بزرگی چون تیم‌برتون، وربینسکی و ... می‌شناسیم. هر چند فعالیت‌های موسیقایی او نیز چشمگیر است.