مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3440707661320749556
در حرم حضرت معصومه (س)

رادیو محرم آغاز به کار کرد

رادیو محرم همزمان با آغاز ایام عزاداری سیدالشهدا امام‌حسین (ع)، طی مراسمی با حضور آیت‌‌ا... مکارم‌شیرازی در حرم حضرت معصومه (س) کار خود را آغاز کرد.

به گزارش مهر، مراسم آغاز به کار رادیو محرم شامگاه دوشنبه با حضور آیتا... مکارمشیرازی از مراجع عظام تقلید، حمید شاهآبادی معاون صدای رسانه ملی، آیتا... سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س)، حجتالاسلام ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، سیدمهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مدیران و مسؤولان فرهنگی استان و زائران حرم کریمه اهل بیت (ع) در شبستان امامخمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد.

رفع نیازها و حاجات مخاطبان

معاون صدای سازمان صداوسیما گفت: رادیو و رسانه ملی به عنوان آیینه تمامنمای ملت، خود را در مسیر محرم قرار دادهاند و تلاش میکنند تا به علاقههای مردم بپردازند. شاهآبادی ضمن تقدیر و تشکر از حضور آیتا... مکارم شیرازی در این مراسم اظهار کرد: علما و مراجع تقلید پرچمداران مکتب حسینی هستند و اگر هم در این حوزه قدمی برداشته میشود، باید زیرنظر آنها باشد.

معاون صدای سازمان صداوسیما با بیان اینکه نهضت امام حسین (ع) درمان و رفعکننده همه مشکلات کشور است، افزود: مردم به محرم چشم دوختهاند تا در حال و هوای این ماه مبارک به حاجات و نیازهای خود برسند.

وی ابراز کرد: اگر امروز رادیو در کنار ملت یک حرکت جدید را آغاز میکند، چیزی نیست جز نیاز و مطالبه مردم؛ نوای حسینی قبل از ترویج در میان مردم باید در جایی سنگ محک خورده باشد. شاهآبادی با بیان اینکه مطالبه مردم، زدودن همه تحریفات و خرافات از سخنان مداحان و مرثیهسرایان است، تصریح کرد: اگر تأسیس رادیو محرم را در شهر مهد علم و اجتهاد قرار دادیم، به این علت است که به جلوگیری از تحریفات با استفاده از آموزههای علمی اعتقاد داریم و تلاش میکنیم تا به نیازهای مردم پاسخ دهیم.

تلاش برای ترویج فرهنگ عاشورا

مجتبی تونهای، مدیر رادیو معارف هم با اشاره به اینکه ماه محرم سرمایه شیعه است، اظهار کرد: نویسندگان، خطیبان، شاعران و همه فرهیختگان و نخبگان باید برای ترویج فرهنگ عاشورا تلاش کنند و سهم رسانه ملی در این میان از همه بیشتر است.

وی با بیان اینکه چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران میگذرد، اضافه کرد: طی این سالها فرهنگ محرم و عزاداری در ایران اسلامی پررنگتر شده اما از آسیبها و شبهات دشمنان نیز دور نبوده است. به همین علت رادیو محرم برای پاسخ به بخشی از نیازهای دینی جامعه راهاندازی شده است.

وی با بیان اینکه رادیو محرم به صورت ۲۴ ساعته تا پایان ماه صفر به تولید برنامه میپردازد، گفت: در این راستا از ظرفیت علما و بزرگان استفاده خواهیم کرد.