مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3440683811066625157

نکته عجیب در شب شکست ایتالیا

در ادامه مسابقات لیگ ملت‌های اروپا در لیگ A و در گروه ۳، دوشنبه‌شب پرتغال در لیسبون میزبان ایتالیا بود و در نهایت با تک‌گل آندره سیلوا، آتزوری را با شکست بدرقه کرد. اما نکته بارز این مسابقه، ارنج و چینش عجیب بازیکنان از سوی روبرتو مانچینی بود. در ترکیب ثابت ایتالیا در این مسابقه حتی یک بازیکن یوونتوسی هم حضور نداشت. این برای نخستین بار در ۲۰ سال گذشته است که تیم ایتالیا بدون یک بازیکن از یوونتوس روانه میدان می‌شود.

آخرین بار مربوط به دومین بازی ایتالیا در مرحله گروهی جامجهانی ۱۹۹۸ بود که ایتالیا توانست با سه گل کامرون را شکست دهد. چزاره مالدینی، سرمربی وقت ایتالیا نیز در ترکیب تیمش از هیچ بازیکن یووه استفاده نکرد. اگرچه حضور نداشتن بازیکن از تیمی که در هفت سال اخیر به قهرمانی ایتالیا دست یافته نکته عجیبی به نظر میرسد اما روبرتو مانچینی پیشتر هم تاکید کرده بود که قصد دارد در مسابقات لیگ ملتهای اروپا بازیکنان جدیدی را امتحان کند.

حرفهای او بعد از پایان بازی با پرتغال نیز این مساله را تایید میکند. مانچینی که برای بازی مقابل پرتغال 9 بازیکن از ده بازیکن ترکیب بازی قبل مقابل لهستان را عوض کرد، درباره خطر سقوط تیمش به لیگ دسته پایینتر این لیگ نیز گفت: ما نمیخواهیم چنین اتفاقی بیفتد. قطعا دوست داریم صدرنشین گروه باشیم و شما هم هرگز نمیدانید که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. ما صبر میکنیم تا ببینیم چه میشود اما هدف ما ساختن تیمی خوب برای رقابتهای یورو 2020 است.