مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3440596658422227791

ورزش مغزی با تلفن همراه!

سلامت ذهن هم مانند سلامت بدن نیازمند ورزش است. برای این منظور نرم‌افزار‌های زیادی وجود دارد که قصد داریم یکی از بهترین‌های آن را برای شما معرفی کنیم. بد نیست بدانید نرم‌افزار‌های پرورش ذهن و تمرین فکر تقریبا در همه پلتفرم‌های تلفن همراه یافت می‌شوند.

در این بین نرم‌افزار نورونیشن (NeuroNation) یکی از بهترین‌هاست؛ نرم‌افزاری که مثل نمونه‌های مشابه می‌تواند بازده ذهن شما را با تمرین‌های مختلف افزایش دهد. این نرم‌افزار آلمانی در حال حاضر چند میلیون کاربر دارد که روزانه در تمرین‌های آن شرکت می‌کنند. فراموش نکنید تمرین‌های نورونیشن در چهار دسته تقسیم‌بندی شده است: حافظه، تمرکز، هوش و منطق. مهندس سامان گلناری، کارشناس‌ آی‌.تی درباره این نرم‌افزار می‌گوید: برای استفاده از این نرم‌افزار نیاز به زبان انگلیسی در حد مبتدی تا متوسط دارید. پیش از شروع تمرین‌ها باید برای خود یک حساب کاربری بسازید تا نتایج تمرین‌ها در آن ثبت شده و در آینده امکان مقایسه آنها با سایر کاربران ایجاد شود. سپس می‌توانید وارد تمرین‌ها شوید و روزانه تعداد معینی از آنها را انجام دهید.

هر چه در تمرین‌ها بیشتر تلاش کنید، امتیاز بالاتری هم کسب می‌کنید و در روزهای آینده با موارد سخت‌تری مواجه خواهید شد. البته تمرین‌ها یا مینی‌گیم‌های نورونیشن، تمرین‌های ذهنی، بازی‌ها و معماهای فکری به‌آسانی می‌تواند در پرورش ذهن شما موثر واقع شود. زیرا همه تمرین‌ها توسط متخصصان روان‌شناسی دانشگاه برلین طراحی شده‌اند. پس اگر می‌خواهید هر روز باهوش‌تر از دیروز باشید و نهایت ظرفیت مغز خود را به کار بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم حتما نورونیشن را در گجت‌های اندرویدی یا آیفون و آیپدهای خود نصب کنید. این موضوع بخصوص برای میانسالان حائز اهمیت است تا با تمرین‌های ذهنی از بروز بیماری پیش‌رونده آلزایمر پیشگیری کنند.

پریسا اصولی

جامجم