مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3438312517036914626

هشدار پلیس فتا به زنان و دختران جوان

پلیس فتا درباره کلاهبرداری و اخاذی از کاربران در فضای مجازی بویژه دختران و زنان جوان توسط برخی افراد سودجو هشدار داد.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در رابطه با افراد سودجویی که به بهانههای مختلف از جمله ازدواج و... نسبت به گرفتن عکسهای خصوصی کاربران بویژه دختران و زنان جوان اقدام میکنند، اظهار کرد: برخی از افراد سودجو به بهانههای مختلف و با تنظیم سناریوهایی به حریم شخصی کاربران در فضای مجازی بویژه زنان و دختران جوان وارد شده و به گرفتن تصاویر شخصی و خصوصی آنها برای رسیدن به مقاصد غیراخلاقی خود اصرار دارند.

وی افزود: تاکنون تعداد زیادی شاکی بهدلیل اخاذی و دریافت عکسهای خصوصی و کلاهبرداری از آنها در فضای مجازی توسط به پلیس فتا مراجعه کردهاند و در این راستا پروندههای بسیاری تشکیل و مجرمان زیادی شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در ادامه از ضرورت ذخیره نکردن عکسهای خصوصی و شخصی در تلفنهای همراه گفت: با توجه به ویژگیهای اخلاقی و فرهنگی رایج در کشور باید استفاده از تلفن همراه به درستی صورت گیرد، لذا استفاده نادرست از این وسیله میتواند زمینه ساز تهدیدات مرتبط با این وسیله ارتباطی باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: کاربران از نگهداری و ذخیره عکسهای شخصی و خصوصی خود در گوشیهای تلفن همراه خودداری کنند و آنها را برای دیگران ارسال نکنند.

سرهنگ کاظمی افزود: هموطنان در حفظ و نگهداری از گوشیهای تلفن همراه خود کوشا باشند، چراکه ممکن است با سرقت گوشی آنها تمامی فایلها، عکسها، فیلمها و اطلاعات شخصیشان به دست افراد سودجو بیفتد و برای مالکان تلفن دردسر ساز شود.

رئیس پلیس فتا پایتخت در رابطه با دریافت جایزه در پای عابر بانکها توصیه کرد: برای دریافت وجه و جایزه نیازی نیست که مالکان حسابهای بانکی به پای دستگاههای خودپرداز بروند، چراکه افراد سودجو با موضوع شما برنده جایزه شده اید و اطلاعات شخصی و شماره حساب خود را تحویل دهید با مالکان حسابهای بانکی تماس گرفته و خواستار دریافت اطلاعات شخصی آنها میشوند، لذا باید قبل از هر کاری این تماس گیرندگان احراز هویت شوند و دارندگان حساب نیز در حفظ اطلاعات شخصی خود کوشا باشند.