مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3435858859038918264
همه چیز درباره کابینت و چیدمان آن

جاسازهای زنانه در آشپزخانه

نصب کابینت‌های آشپزخانه یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که در این فضا انجام می‌شود و می‌توان گفت کابینت‌ها حرف اول را در زیباسازی آشپزخانه می‌زنند.

درواقع، کابینتها حکم ستون فقرات آشپزخانه را دارند و انتخاب آن مستلزم هوشمندی و دقت زیادی است که باید بسته به نیاز خانواده صورت گیرد. اگر میخواهید علاوه بر دکوراسیون زیبا، فضایی جادار و شکیل داشته باشید، نکات زیر را هنگام سفارش و خرید کابینت مناسب رعایت کنید.

سفارشی یا آماده

اولین تصمیمی که برای خرید کابینتهای آشپزخانه باید بگیرید، این است که کابینت آماده بخرید یا سفارشی. در این میان، هزینهای که قصد دارید برای خرید بپردازید نقش اساسی دارد. کابینتهای آماده معمولا در حجم بالا تولید میشوند و در اندازههای خاص و تعیینشده و رنگهای مختلف به فروش میرسند. این نوع کابینتها روش سریعتر و ارزانتری برای خرید محسوب میشوند. کابینتهای نیمه آماده، مانند کابینتهای آماده هستند اما با این تفاوت که اندازههای آن را میتوان تغییر داد و اجزایی به آن اضافه میشود. این نوع کابینتها، مزایای کابینتهای سفارشی را دارند، اما با قیمت مناسبتری میتوان آنها را خریداری کرد. نوع دیگر، کابینتهای سفارشی هستند که برحسب اندازههای آشپزخانه شخصی شما ساخته میشوند و معمولا هزینه بالایی باید برای ساخت آن متحمل شوید و از طرفی، ساخت آن هم زمانبر است.

رنگ کابینتها

رنگ کابینت یکی از نکات اصلی است که معمولا افراد با حساسیت بالایی آن را انتخاب میکنند و درواقع، تکمیلکننده رنگ و مواد به کار رفته در کف اتاق و آشپزخانه است. رنگ کابینتها به نوعی سلیقه فردی را نشان میدهد. البته استفاده از رنگهای خنثی و چوبهای کلاسیک فضای آشپزخانه را زیباتر میکند و آن را از نظر ارزشی بالاتر میبرد. همچنان رنگ خاکستری پرطرفدارترین رنگی است که برای کابینتهای آشپزخانه انتخاب میشود که در ترکیب با رنگهای سفید و سیاه بهخوبی جلوه میکند.

کابینتهای فلزی

تا سالها پیش، کابینتهای فلزی خیلی پرکاربرد بودند اما دیگر کمتر میتوان آنها را در خانهها مشاهده کرد. این نوع، نسبت به دیگر مدلها قیمت ارزانتری دارند و اگر میخواهید هزینه کمتری پرداخت کنید، بدنه کابینتها را فلزی انتخاب کرده و درها را از جنس امدیاف سفارش دهید. از بزرگترین عیبهای کابینتهای فلزی، زنگزدگی آنها و از بین رفتن رنگ بدنه است.

کابینت امدیاف

کابینتهای امدیاف بهدلیل تنوع طرح و رنگی که دارند، براحتی با انواع دکوراسیون داخلی خانه هماهنگ میشوند به همین دلیل طرفداران زیادی دارند. این نوع کابینتها با توجه به این که مقاومت بالایی در برابر رطوبت هوا دارند، یکی از گزینههای مناسب برای استفاده در آشپزخانههاست و نیز عایق خوبی در برابر حرارت بهشمار میرود.

کابینتهای چوبی

کابینتهایی که تمام چوب تهیه میشوند، حس خانههای روستایی را در آشپزخانه ایجاد میکند و اگر به دنبال آن هستید که چنین حسی را در آشپزخانه ایجاد کنید، استفاده از کابینتهای کلاسیک تمام چوب را به شما توصیه میکنیم. اما اگر نمیتوانید هزینه بالایی برای ساخت آن بپردازید، بهتر است از سفارش آن صرفنظر کنید. این کابینتها در مقابل رطوبت و آب خیلی مقاوم نیستند و این ویژگی را میتوان جزو مشکلات آن برشمرد.

کابینتهای هایگلس

این نوع کابینتها را میتوان جزو کابینتهای امدیاف به حساب آورد که ظاهری براق و بسیار شکیل دارند. این مدلها تنوع رنگی بالایی دارند و بهراحتی هم تمیز میشوند. سطح این کابینتها، ضدخش است و در واقع مقاومت بالایی دارد. قیمت کابینتهای هایگلس به مراتب بالاتر از انواع امدیاف است و بهدلیل براق بودن سطح آن، طرفداران زیادی دارد. این نوع کابینتها در حال حاضر یکی از باکیفیتترین کابینتها بوده و قیمت بالاتری نسبت به امدیاف دارد.

کابینت PVC

این نوع کابینتها معمولا برای استفاده در کابینتهای سرویس بهداشتی، حمام و دستشویی و در قسمت پایین ظرفشویی مورد استفاده قرار میگیرند. کابینتهای pvc، از مواد پلاستیکی ساخته میشوند که دشمن محیطزیست هستند، اما بهدلیل هزینه مناسبتری که نسبت به کابینتهای امدیاف دارند، طرفداران زیادی از آنها استفاده میکنند. هم ساخت و هم نصب این کابینتها بسیار راحتتر است.

منبع: scottmcgillivray

ندا اظهری