مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3435365100513104590

ناجی عکس‌های قدیمی

تا به حال به آلبوم‌های قدیمی سر زده‌اید؟ عکس‌های بچگی و نوجوانی خود یا پدر و مادرهایتان از آن چیزهایی است که براحتی نمی‌توانید از آن چشم بپوشید.

اشتراکگذاری این عکسها روی شبکههای اجتماعی و زنده کردن خاطرات نیز حس نوستالژی خوبی برای دوستان و آشناها دارد، اما مشکل دقیقا همین جاست؛ یعنی زمانی که میخواهید عکسهای چاپی را به گوشی انتقال دهید. قبلترها این وظیفه بر عهده دستگاههای سنگین و جاگیر اسکنر بود، ولی این دستگاهها دیگر در خانه جایی ندارند و گوشیهای هوشمند همه کاره شدهاند. اگر تجربه عکس گرفتن با گوشی از روی عکس را داشته باشید حتما میدانید این کار نتیجه چندان خوبی ندارد و انعکاس نور، کار را حسابی خراب میکند. برای همین گوگل ابزاری به نام فوتواسکن عرضه کرده که بهطور اختصاصی برای همین کار طراحی شده است. فوتواسکن شما را راهنمایی میکند تا چند عکس از زاویههای مختلف یک عکس قدیمی بگیرید و در آخر با ترکیب آنها یک عکس باکیفیت تحویلتان میدهد. کافیست یک بار با فوتواسکن کار کنید تا از این به بعد کارتان بشود جستوجو لابهلای آلبومهای قدیمی و انتشار آنها.

سربازان به خط

میخواهیم سراغ یک بازی ایرانی سرگرمکننده و بسیار ساده برویم. بازی پادگان که دقیقا برای پرکردن وقتهای بیمصرف شما طراحی شده است. ویژگی جالب این بازی این است که به هیچ وجه شما را آنقدر درگیر خود نمیکند که نتوانید از آن دست بکشید و از کارهایتان باز بمانید. پادگان یک بازی جورچین سرگرمکننده است که با گرافیک متفاوت و جالب، شما را جذب میکند. شخصیتهای مختلفی در این بازی طراحی شده که از سرهنگ، سرباز صفر، افسر و … تشکیل شده است. شما باید در این بازی، اعضای مختلف پادگان را با توجه به درجهشان کنار هم قرار دهید و امتیاز هر دست را دریافت کنید. نکته جالب بازی در طراحی همین شخصیتهای نظامی بامزه و جذاب است که به این بازی ساده، رنگ و بوی تازهای داده است.

کافه گردی در شهر

اهل کافه گردی هستید؟ دوست دارید به کافههای مختلف سربزنید و محیطهای جدید را تجربه کنید. کافه باز میتواند یک راهنمای عالی برای پیدا کردن پاتوقهای جدید باشد. شما میتوانید در این اپ بهترین کافههای تهران و شهرهای دیگر ایران را جستوجو کرده و آدرس آنها را پیدا کنید. علاوه بر این میتوانید براساس نمره ثبت شده برای کافههای مختلف انتخاب بهتری داشته باشید. نظر کاربران را بخوانید و براساس فیدبکهای کاربران با شناخت بهتری پاتوق خود را انتخاب کنید. در بخش دیگری از این اپ میتوانید دوستان خود را هم به کافه دعوت کرده و خیال خود را از گرفتن و دادن آدرسهای غیر سرراست راحت کنید. البته رابط کاربری نهچندان جذاب، استفاده از فونتهای ناخوانا و غیر استاندارد از نکات منفی کاربری این اپلیکیشن است.

جنگ به تمام معنا

بازی آرماجت یک تجربه فوقالعاده از بازی موبایلی است. شما در نقش یک سرباز از آینده، همراه با همتیمیهای آنلاین خود با رقبا مبارزه میکنید و به صورت تیمی حریف خود را شکست میدهید. بازی کاملا آنلاین بوده و تمام شخصیتهای بازی، کاربرانی مثل خود شما هستند که هرکدام در گوشهای از جهان مشغول بازی هستند. ابتدای هر دست باید تفنگ و سلاح انفجاری خود را انتخاب کنید و وارد مبارزه شوید. تعداد کشته شدن شما در مجموع تیمی مهم است، اما محدودیتی برای مردن وجود ندارد و هر چند بار که بمیرید باز هم به بازی برمیگردید تا رکورد خود را در کشتن دشمنان بیشتر کنید. اگر بازیهایی مانند کانتر یا فورتنایت و پابجی را بازی کرده باشید، این محیط برای شما آشناتر خواهد بود و میتوانید مشابه این بازیهای هیجانانگیز را این بار روی موبایل تجربه کنید.

فرار از تبلیغات

تبلیغات جزو جدانشدنی دنیای آنلاین است. فرقی نمیکند شما به یک اپ سربزنید یا یک وبسایت یا یک کانال و پیج در شبکههای اجتماعی، در هر صورت با حجم قابل ملاحظهای از تبلیغات روبهرو میشوید. اپلیکیشن StopAd برای کسانی است که از این حجم تبلیغات ناخواسته کلافه شدهاند و هر طور شده دوست دارند از شر آنها خلاص شوند. خبر خوب این که با فعالسازی StopAd تبلیغات متنی، تصویری و ویدئویی که در سراسر اینترنت مشاهده میشوند، برای شما نمایش داده نخواهند شد. نکته جالب این است که StopAd فقط مربوط به فضای وب و سایتها نیست و اپهایی که از تبلیغات درون برنامهای هم استفاده میکنند شامل فهرست سیاه این اپ میشوند. اگر سری به سایت StopAd بزنید میبینید که این اپ نه تنها برای گوشیهای هوشمند که روی اکثر پلتفرمها و سیستمهایعامل مختلف کار میکند.