مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3400123396808117613

سریال تک‌سواران کلید خورد

سریال «تک‌سواران» به کارگردانی مسعود تکاور،اوایل هفته کلید خورد. این مجموعه تلویزیونی نوشته نوشین پیرحیاتی، کارگردانی مسعود تکاور و تهیه‌کنندگی افشین صادقی به سفارش گروه نوجوان مرکز سیما فیلم تولید می‌شود.

در این سریال بیش از صد بازیگر اصلی و فرعی حضور دارند که از بازیگران اصلی این سریال میتوان به کامران تفتی، جعفر دهقان، بهمن دان و فریبا متخصص اشاره کرد. تکسواران که داستانش در بستر زمانی اواخر دهه ۵۰ شمسی و روزهای آغازین جنگ تحمیلی رخ میدهد، روایتگر دلاوریهای عشیرههای مرزنشین در روزهایی است که دشمن ظالمانه به مرزهای این سرزمین حمله کرد و با دفاع غیرقابل انتظار نیروهای مردمی روبهرو شد.

در خلاصه این سریال آمده است:

«صالح: جنگ دو طایفه نیست این جنگ که قطار فشنگ ببندی و شونه به شونه من اسب بتازونی!

سحربانو: کجای قباله عروسی یه زن ایلیاتی نوشته که وقتی دشمن حریم و حرمت زمین و زندگی رو زیرپا میذاره، مردت رو تنها بذاری؟ نخواه که با رفتنم آبروی زن ایلیاتی هم بره...»

این سریال ۲۶ قسمتی، پنج ماه پیش تولید آن به طول انجامید و بخشهای مهمی از لوکیشنهای این سریال توسط گروه طراحی صحنه در پنج منطقه از اطراف تهران و شهرک دفاع مقدس، ساخته شد. از دیگر ویژگیهای این سریال میتوان به طراحی گریم و لباس متفاوت آن اشاره کرد که بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون را با چهرههایی متفاوت به قاب تلویوزیون میآورد. فیلمبرداری این سریال با دو دوربین انجام میشود و علاوه بر آن به دلیل صحنههای حادثهای و جنگی که سهم عمدهای در این سریال دارند، از هلی شات و دوربینهای اضافی در صحنههای جنگی استفاده میشود.

دیگر بازیگران اصلی این سریال بزودی معرفی میشوند.