مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3400002167887094205

آمارهای خواندنی هفته سوم

گسترش فولاد- سپیدرود

هشت بازی خارج از خانه بدون گل زده. این آمار عجیب و غریب تیم سپیدرود رشت است. آخرین باری که آنها بیرون از رشت گلزنی کردند 9 آذر سال گذشته بود و حالا بعد از 252 روز، سپیدرودیها امیدوارند بالاخره در یک بازی خارج از خانه گل بزنند. آنها هر شش بازی خارج از خانه قبلیشان را باختهاند و اگر این روند در بازی امروز با گسترش فولاد ادامه داشته باشد، بدترین شروع تاریخ لیگ برتر با سه شکست در سه هفته آغازین به نام سپیدرود ثبت خواهد شد. نکته دیگر این که خداداد عزیزی به عنوان سرمربی ده بازی متوالی است که طعم برد را در لیگ برتر نچشیده است. البته گسترشیها هم آمار چندان جالبی ندارند. آنها در هر پنج بازی قبلی خود در لیگ برتر مساوی کرده اند و فقط روی نوار یک امتیاز حرکت میکنند.

سایپا- ذوب‌آهن

مصاف دو مدعی بالانشین با کلی آمار و ارقام خوب. سایپا پنج بازی متوالی است که مقابل ذوب‌آهن شکست نخورده. آنها در هفت بازی خانگی اخیرشان هم در شش بازی پیروز شده‌اند و حالا باید مقابل ذوب‌آهنی قرار بگیرند که خودش یکی از بهترین تیم‌های خارج از خانه است و از 19 بازی خارج از اصفهانش فقط در دو بازی طعم شکست را چشیده است. پیش‌بینی تیم برنده واقعا دشوار است.

نساجی - پارس جنوبی جم

هفته گذشته اولین گل تاریخ فوتبال نساجی و اولین امتیاز این تیم در این رقابت‌ها به ثبت رسید. نساجی حالا تنها تیم یک امتیازی تاریخ لیگ برتر است. تنها لیگ برتری که هنوز در این تورنمنت موفق به کسب پیروزی نشده است. البته از عمر حضور نساجی در لیگ برتر فقط دو بازی می‌گذرد، با این حال فوتبالدوستان پرشمار قائمشهری، امشب گوش تا گوش ورزشگاه شهید وطنی را پر خواهند کرد، به این امید که اولین برد تیمشان را در لیگ برتر جشن بگیرند. البته که پارس جنوبی جم را هرگز نباید دست کم گرفت. این تیم هفته‌هاست به شگفتی‌سازی عادت کرده.

نفت مسجد سلیمان - فولاد

13 هفته بدون برد در لیگ برتر. این آمار بد برای نفت مسجد سلیمان است. آنها آخرین باری که در لیگ برتر پیروز شدند، هفته نوزدهم لیگ چهاردهم بود. حالا بعد از گذشت نزدیک به چهار سال، نفتی‌ها همچنان در حسرت کسب یک سه امتیاز در لیگ برتر هستند. حریف آنها فولاد خوزستان است. تیمی که هفته گذشته مقابل پرسپولیس 3 بر صفر شکست خورد. آمار جالب درباره فولادی‌ها این است که آنها در پنج بازی خارج خانه اخیرشان حتی یک گل هم نزده‌اند و می‌خواهند این طلسم آزاردهنده را در مصاف با تیم هم استانی‌شان بشکنند.

پدیده - صنعت نفت

تیم یحیی گل محمدی، حداقل در این دو هفته نخست، در قامت مدعی ظاهر شده است. آنها به زعم بسیاری از کارشناسان، شایسته شکست مقابل پرسپولیس نبودند اما باختند. در بازی دوم هم استقلال خوزستان را در وقت‌های اضافی شکست دادند. پدیده حالا برای بازی با صنعت نفت در مشهد آماده می‌شود. صنعت نفت در هر پنج بازی آخرش مساوی کرده و آمار شش تساوی متوالی در بازی‌های خارج از خانه را در کارنامه دارد.

سپاهان-پیکان

پیکان در سه بازی قبلی خود مقابل سپاهان پیروز شده است، اما شاید حالا وقت انتقام باشد. بردن سپاهان پر ستاره این فصل، در ورزشگاه نقش جهان، ماموریت دشواری است که مجید جلالی و تیمش پیش رو دارند. سپاهان فصل گذشته حال و روز خوشی نداشت و در شش بازی خانگی آخر فصل، سه بار شکست خورد. با این حال سپاهان امسال هیچ شباهتی به تیم ضعیف فصل قبل ندارد.