مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3396482568887775916
تفریحات لاله صبوری به عنوان یک مادر چیست؟

17‌سالگی مادر شدم!

لاله صبوری را بیشتر با جنگ 77 به‌یاد می‌آوریم. زنی پر انرژی که به گفته خودش بسیار اهل سفر و گردش و دیدن جاهای تازه است. پیشنهاد او درباره معرفی مقصدی برای سفر مهر تائیدی بر این حرف بود.

به کار کودک و شاد علاقه دارد، در حال حاضر در همین ژانر با شبکه دو قراردادی بسته است.

درباره کارهایی که در اوقات فراغتش انجام میدهد پرسیدیم او میگوید: «احساس میکنم اوقات فراغت ندارم. آدم وقتی مادر میشود دیگر وقتهایش دست خودش نیست. بیشتر اوقاتم را با بچهها میگذرانم. اما با این حال سعی میکنم کتاب زیاد بخوانم و فیلم زیاد ببینم.»

صبوری سه فرزند دارد و نقش مادری در زندگی او بسیار پر رنگ است. همیشه حواسش بوده که دوران کودکی فرزندانش را با کلاسهای زیاد و خستهکننده پر نکند و بگذارد آنها مثل دوران بچگی خودش کودکیشان را بکنند.

او اعتقاد دارد هنوز شیوه آموزشی ما شیوهای نیست که تفریحی هم باشد. نظام آموزشی ما در این رده سنی نیاز به کمپهای تابستانیای دارد که در کنار آموزش، مفرح هم باشد. یعنی سخت نگیریم. با کلاسهای متعدد آنها را خسته نکنیم. بگذاریم کودکانمان در تابستان کیف کنند.

تئاتر

«چهارمین شنبه» برای کسانی که موزیک دوست دارند. سروش قهرمانلو که اولین کسی است که سهتار الکترونیک را ثبت کرده در آن ایفای نقش میکند. وقتی سراغ این نمایش میروید در حقیقت یک پرفورمنس میبینید. یعنی تماما تئاتر نیست.

توضیحات تکمیلی

بازیگران این تئاتر به ترتیب ورود به صحنه هومن شاهی، مهدی صباغی، محمد اشکانفر، سروش قهرمانلو، سحر شاطری و فرهنگ سرخوش هستند. این نمایش به نویسندگی مهرداد کوروشنیا، علی اصغری و ابراهیم گلهدارزاده و به کارگردانی مهرداد کوروشنیا در تماشاخانه پالیز، سالن یک از 31 تیر تا 30 مرداد، ساعت 20 و 45 دقیقه به اجرا درمیآید.

فیلم

هر از گاهی برمیگردم و فیلمهای خیلی قدیمی را دوباره نگاه میکنم. میبینم همانقدر جذابیت دارند. کارهای دیوید فینچر را دوست دارم. برای همین فیلم باشگاه مشتزنی را معرفی میکنم.

توضیحات تکمیلی

باشگاه مشتزنی یا باشگاه مبارزه (Fight Club) یکی از جنجالیترین فیلمهای دهه 90 بود. فیلمی آمریکایی، ساخته دیوید فینچر در سال 1999 میلادی و در ژانر درام ـ روانشناختی است که براساس کتابی با همین نام به نویسندگی چاک پالنیک ساخته شده است. ادوارد نورتون، برد پیت و هلنا بونهام کارتر از بازیگران این فیلم هستند.

کتاب

آخرین کتابی که خواندهام را معرفی میکنم. خداحافظ گاری کوپر از رومن گاری. او نویسنده فوقالعادهای است. دنیای عجیب غریبی دارد.

توضیح تکمیلی

خداحافظ گاری کوپر نام رمانی فلسفی ـ سیاسی از نویسنده فرانسوی رومن گاری است. روایت این رمان درباره جوانی 21 ساله به نام لنی است که از زادگاه خود آمریکا به کوههای سوئیس پناه میبرد و درباره فلسفه زندگی او و دیدگاههایش است. رومن گاری این کتاب را در سال 1969 نوشت. سروش حبیبی در سال 1351 و چهار سال بعد از انتشار کتاب در فرانسه آن را به فارسی ترجمه کردهاست.

سفر

در کنار شهر نطنز جایی هست به نام «طار» که من خیلی به آنجا علاقه دارم. طبیعت فوقالعاده زیبایی دارد.

توضیحات تکمیلی

طار، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان ایران است که در
30 کیلومتری جنوب غربی نطنز، در دامنه کوهستان کرکس است.

این روستا در دهستان طرق رود قرار دارد. طار منطقهای خوش منظره و دارای آب و هوایی نسبتا سرد است. بیشتر اهالی این روستا در صد سال اخیر به تهران مهاجرت کردند. اما همچنان تعداد اندکی به دامداری، باغداری و کشاورزی به روش سنتی ادامه میدهند.

شیما آشتیانی

خبرنگار