مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3363540890932684244
نگاه هفت صبح به یک حاشیه مجازی

چند نکته مغفول از ماجرای مائده و الناز

روزنامه هفت‌صبح در شماره روز گذشته خود به ماجرای مستند بی‌راهه و حاشیه‌های آن پرداخت. این روزنامه نوشت: در مورد ماجرای مائده هژبری و الناز قاسمی دو نکته را نباید از نظر دور داشت. اول این که برخورد انتظامی و قضایی با این چهره‌ها منطقی است. نمی‌خواهم این دختران را محکوم کنم یا این‌که نکنم. اما در نظامی که نام جمهوری اسلامی دارد طبیعی است که با جوانی رقص‌های پرهیجان (و خیلی پرهیجان) از خود به نمایش می‌گذارد و برای 500 هزار نفر از فالوئرهای خود منتشر می‌کند محدودیت ایجاد شود.

نویسنده هفت صبح ادامه داده «نکته دوم اینجاست که با این دخترکان لغزنده از قرار برخورد خشونت‌باری نیز صورت نگرفته است. دو سه روز بازداشت و یک وثیقه و نصیحت. حتی خانم الناز قاسمی که به خارج از کشور رفته‌اند نکته افشاگرانه خاصی را منتشر نکرده‌اند. یعنی با یک برخورد قابل قبول و منطقی از سوی نیروی انتظامی و قوه قضاییه در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی رو به رو‌ بوده‌ایم. این نکته مثبت در هیاهوی اتفاقات بعدی در نظر گرفته نشده‌اند.:

هفت صبح البته به پرداخت رسانه‌ای موضوع انتقاد دارد. «اما تمام این اقدامات منطقی با اصرار بر پخش مصاحبه تلویزیونی این دخترکان بر باد رفت. به لحاظ رسانه‌ای این حرکت گاف بود و می‌شد به جای نمایش اعترافات بغض‌آلود این دختران بر روی برخورد سنجیده قضایی با آنها مانور داده می‌شد. آن وقت از یک دختر 17 ساله که متخصص رقص‌های نه چندان قابل توجیه است (آن هم در ایران فعلی) یک قهرمان الکی فضای مجازی ساخته نمی‌شد