مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3363461939094549729
گای‌ریچی پشت دوربین

«علاءالدین» زنده می شود

گای ریچی کارگردان نسخه زنده و دوباره‌سازی شده انیمیشن کلاسیک «علاالدین» است. او می‌گوید به دلیل علاقه‌ای که به این داستان کلاسیک و نسخه انیمیشنی کمپانی والت دیزنی داشته، وظیفه کارگردانی نسخه جدید را قبول کرده است. رسانه‌ها می‌نویسند این فیلمساز انگلیسی‌تبار، حال و هوای تازه‌ای به داستان کلاسیک علاالدین داده است. منا مسعود، نائومی اسکات و ویل اسمیت بازیگران نسخه تازه هستند. کمپانی دیزنی 24 ماه مه 2019 را برای اکران عمومی این اکشن ماجراجویانه خود تعیین کرده است. ریچی به تماشاگران سینما قول داده با این فیلم، یک دنیای کاملا تازه و متفاوت از علاالدین‌های قدیمی را ارائه خواهد کرد. باید دید داستان دل بستن علاالدین به شاهزاده خانم یاسمین در فیلم او چگونه تعریف خواهد شد.

فیلمنامه اقتباسی فیلم با نگاهی به داستان کلاسیک «علاالدین و چراغ جادو» از کتاب هزار و یکشب نوشته شده است. فیلم گای ریچی هم حال و هوایی موزیکال دارد و موسیقی انراآلن منکین ساخته است. ویل اسمیت غول چراغ جادوی داستان است و در آن، نقش مکمل دارد. کمپانی دیزنی کار انتخاب بازیگر نقش علاالدین را از سال 2017 آغاز کرد و در بسیاری از کشورهای جهان، به دنبال بازیگر مناسب گشت. علاالدین در داستان یک جوان معمولی در خیابانهای افغانستان است، که به دختر سلطان دل میبندد.او با پیدا کردن چراغ جادو، غول داخل آنرا آزاد میکند و غول هم سه آرزوی علاالدین را برآورده میکند.

در نسخه انیمیشنی سال 1992، رابین ویلیامز به جای غول چراغ جادو صحبت کرد. اسمیت می‌گوید هنگام بازی در این نقش، کاملا او را به یاد داشته و بازی‌اش را به این هنرمند فقید اهدا کرده است. نقش سلطان را هم نوید نگهبان بازی کرده که ایرانی تبار است. کمپانی والت دیزنی درسال 2016 اعلام کرد برای کارگردانی فیلم گای ریچی را انتخاب کرده است. ریچی با کارگردانی سری جدید مجموعه اکشن و دلهره‌آور «شرلوک هلمز»، در مرکز توجه کمپانی‌های بزرگ فیلمسازی قرار گرفته است.