مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3363435157724401999
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون وزیر خارجه اتریش دیدار کرد

تقاطع فرهنگ در جاده ایران - اتریش

دیروز معلوم شد سفر حسن روحانی به اتریش، چندان هم برای عرصه فرهنگ خشک و خالی نبوده است چون معاون فرهنگی وزیر خارجه این کشور دیروز به تهران آمد تا با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ما دیدار کند و از امکان‌های روابط فرهنگی دو کشور بگوید. سیدعباس صالحی در دیدار با معاون فرهنگی وزیر خارجه کشور اتریش با اشاره به روابط دیرینه ایران و اتریش گفت: روابط دو کشور بر مبنای فرهنگ آغاز شده است و نظام دانشگاهی کشور ما با معلمان اتریشی آغاز به کار کرد و این نشان‌دهنده فرهنگی بودن پایه و بنیان روابط ایران و اتریش است.

آنطور که روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش داده، سیدعباس صالحی در دیدار پیش از ظهر امروز خود با خانم اینجین ـ معاون فرهنگی وزیر خارجه اتریش با اشاره به تفاهمنامه همکاریهای فرهنگی میان دو کشور افزود: برنامه مبادلات فرهنگی میان دو کشور مسیر همکاریهای فرهنگی را مشخصتر میکند و ما از ادامه آن استقبال میکنیم.

در این دیدار اینجین، معاون فرهنگی وزیر خارجه اتریش نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: وزارت خارجه در اتریش در زمینه فعالیتهای فرهنگی بسیار فعال است و سالانه قریب به 6000 تا 7000 پروژه فرهنگی در سطح جهان با دیگر کشورها دارد. وی با اشاره به جلسه صبح امروز خود با مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: طرفین بر گسترش روابط دولتها و ملتها تاکید داشتند و یادداشت تفاهم نامه در این زمینه میتواند هـمـکاریهــای مشترک دو کشور را برنامهریزی و سازماندهی کند.