مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3361507288453847010
هشدار هفته

مراقب خرید‌های اینترنتی باشید

خرید اینترنتی در سال‌های اخیر، رفته رفته به الگویی برای تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کاربران بدل شده است.

در این میان اپلیکیشنها و وبسایتهایی که به صورت واسطه بین خریدار و فروشنده عمل میکنند، همچنان محلی مناسب برای برخی افراد سودجو به حساب میآیند و ناتوانایی کنترل افراد و تفکیک فروشندههای مورد اعتماد از غیرقابل اطمینان، باعث شده مشکلاتی برای برخی کاربران ایجاد شود.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر ضمن هشدار درباره کلاهبرداری توسط یکی از فروشندگان در اپلیکیشن دیوار، از ضرورت توجه بیشتر کاربران سخن گفت.

سرهنگ قاسمی گفت: خانم جوانی با ارائه درخواست قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار کرد، فردی، کالایی را برای فروش در سایت دیوار قرار داده بود. من نیز تماس گرفتم و مبلغ موردنظر را برای او واریز کردم، ولی دیگر فروشنده پاسخگو نیست.

وی ادامه داد: پس از آن تحقیقات فنی پلیس فتا آغاز و طی چند روز فرد متهم در استان همجوار شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم پس از مشاهده مستندات پلیس اعتراف کرد دو ماه است آگهی فروش کالا در سایت دیوار منتشر میکنم و پس از دریافت وجه از شهروندان سعی کردهام تمام راههای شناسایی را ازبین ببرم و هیچگاه فکر نمیکردم ردی از خود به جا گذاشته باشم.

پلیس فتای استان توصیه کرده: کاربران تا حد امکان در صورت عدم اطمینان به فروشنده از خرید کالا از طریق وبسایتها و اپلیکیشنهای واسطه به صورت اینترنتی خودداری کنند و در صورت خرید از راه دور به اطلاعات منتشر شده از فروشنده از قبیل نشانی و شماره تلفن توجه کافی داشته باشند.