مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3361499756423122182

پایان کلاهبرداری قاتل زیر تیغ

زنی که با همدستی یک زندانی متهم به قتل به بهانه برنده شدن مردم در قرعه‌کشی برنامه‌های رادیویی، اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌کردند، بازداشت شدند.

سرهنگ حسن محمدنژاد، رئیسپلیس فتای استان مازندران به تپش گفت: چندی پیش فردی با حضوردر پلیس فتا شکایتی مطرح کرد مبنی بر اینکه زنی در تماس تلفنی با وی مدعی شده که در قرعهکشی مسابقه رادیو جوان پنج میلیون تومان کمک هزینه عتبات عالیات برنده شده است. بعد هم از او خواسته برای دریافت این پول مقابل دستگاه خودپرداز برود.

وی افزود: شاکی نیز فریب وی را خورده و مقابل دستگاه خودپرداز رفته و طبق خواسته تماس گیرنده عمل کرده و رمز دوم خود را نیز فعال کرده است، اما غافل از اینکه زن ناشناس با این ترفند اینترنتی 47 میلیون تومان از حسابش برداشت کرده است.

محمدنژاد ادامه داد: در جریان تحقیقات پلیسی ردپای زنی که سابقه جعل و کلاهبرداری داشت در این پرونده به دست آمد.

او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و چند روز پیش در مهرشهر کرج دستگیر شد. با تحقیق از این متهم زن معلوم شد او به شیوهای مشابه به سرقتهای سریالی دست زده است.

وی گفت: در بازرسی از خانه متهم زن تعدادی سیمکارت و کارت عابربانک کشف شد. در جریان تحقیقات از این زن معلوم شد که او در این سرقت و کلاهبرداریها با مردی همدست بوده که به اتهام قتل در زندان است. این مرد نیز در زندان شناسایی شد.

رئیس پلیس فتای استان مازندران ادامه داد: در تحقیقات بعدی مشخص شد که زن شیاد پولهای سرقتی را به کارتهایی که با نام جعلی آن را افتتاح کرده بوده واریز و با مراجعه به طلافروشیهایی در تهران و کرج از آنها سکه میخریده و بابت هر خرید 3 درصد بهعنوان پورسانت به حساب مرد متهم به قتل در زندان واریز میکرده است.

محمدنژاد تصریح کرد: ماموران به تحقیق از مرد زندانی نیز پرداختند که معلوم شد برخی تماسهای تلفنی و پیامکهای مربوط به برنده شدن افراد در قرعهکشی برنامه رادیوجوان را وی انجام داده و مردم را فریب داده است.

با اعتراف دو متهم پرونده، تحقیقات برای دستگیری دیگر همدستان احتمالی آنها ادامه دارد.