مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3329094364009791594

کشف کشتی پر از الماس

غواصان باستان شناس به تازگی محموله بار یک کشتی غرق شده در قرن ۱۷ میلادی را شناسایی کرده‌اند که حاوی جواهراتی، چون الماس و مروارید بوده است. به گزارش ایلنا، این کشتی با قدمت ۳۳۰ ساله که از هندوستان در سال ۱۶۸۴ به سوی انگلستان درحرکت بوده است به احتمال زیاد در اثر توفان در دریا غرق و بین ماسه‌های کف دریا درمنطقه کورنوال انگلستان محصور شده است.

طوفانهای اخیر در این منطقه سبب کنار رفتن ماسهها و نمایان شدن کشتی شده است. خدمه کشتی به نام پرزیدنت درطول سفرخود با مشکلات مختلفی ازجمله حمله دزدان دریایی و حتی گرسنگی و کمبود مواد غذایی مواجه شدهاند و درنهایت در نزدیکی پایان سفر در اثر طوفان شدید دریایی کشتی خود را از دست دادهاند.

بخشهایی از بدنه کشتی اولین بار ۲۰ سال پیش به وسیله غواصان شناسایی شد، اما غواصیهای جدید به کمک پدیده طبیعی طوفان سبب نوعی حفاری و نمایان شدن کل بدنه کشتی و حتی نشان روی آن شده است. مکان غرق شدن کشتی به نام محلی خطرناک در دریا برای غواصی و شیرجه زدن است و باستان شناسان ماموریت پرخطری برای بررسی بقایای کشتی غرق شده انجام دادهاند. محموله این کشتی حاوی الماس و مروارید بالغ بر صد هزار پوند ارزش دارد، درزمان غرق کشتی تنها دو نفر از خدمه زنده میمانند و تلاش ناکامی هم برای کشف محل کشتی در همان زمان انجام شده بود.