مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3328995772514938700
واعظی با اشاره به نگرانی‌های دولت درباره گرانی تشریح کرد

تصمیم‌گیری نهایی درباره گرانی‌ها؛ دوشنبه

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به پیگیری‌های رئیس‌جمهور برای کنترل گرانی در جامعه، اظهار کرد: موضوع گرانی بجد در دولت مطرح شده است؛ رئیس‌جمهور شدیدا خواستند که همه دستگاه‌های ذی‌ربط به موضوع گرانی ورود کنند از سوی دیگر اجناسی که در انبار مانده به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در زمینه خودرو یک فضای احساسی و روانی به وجود آمده است، تصریح کرد: خودروسازها خودروها را با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار دهند. وی ادامه داد: گرانی از موضوعات جدی است که آقای روحانی، وزرا و مسئولان ذی ربط را مسئول کرده و دوشنبه هفته آینده، ایشان جلسهای را برای تصمیمگیری در مورد این موضوع برگزار خواهند کرد.

رئیس دفتر رئیسجمهور به گرانی سکه نیز اشاره کرد و گفت: قرار شده است بحثهای لازم در مورد این موضوع صورت گیرد و تصمیمهایی در این رابطه اتخاذ شود. وی همچنین در مورد تخصیص ارز خاطرنشان کرد: ما ارز 4200 تومانی را به کسانی که ثبت سفارش میکنند، واگذار میکنیم و در این زمینه مشکلی نداریم.

واعظی در پاسخ به این پرسش که چه اولویتها و برنامههایی برای مقابله با گرانی دارید، اظهار کرد: اولویتها تعیین شده اما تصمیمات باید بعد از مشورت با اصناف، تولیدکنندگان، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی گرفته شود تا همه نسبت به این تصمیمات اقناع باشند. این گفتوگوها شروع شده است و رئیسجمهور هم از وزرا خواستهاند همت جدی داشته باشند و خودشان کار را
بر عهده بگیرند.

رئیسدفتر رئیسجمهور درباره برگزاری جلسات روسای سه قوه برای حل مشکلات، گفت: از طریق دولت از رهبر انقلاب تشکر و قدردانی میکنم که دستور برگزاری جلسه سران قوا برای حل مشکلات اقتصادی را دادند که دو جلسه هم تاکنون تشکیل شده و جلسه سوم هم در آینده نزدیک تشکیل میشود.

نشست ویژه مجلس برای بررسی گرانی کالاها و خودرو برگزار میشود

رئیس مجلس هم دیروز اعلام کرد: هفته آینده جلسهای برای بررسی گرانی کالاها و خودرو برگزار میشود.

به گزارش فارس، علی لاریجانی این مطلب را در پاسخ به تذکر سیدتقی کبیری، نماینده خوی
در خصوص افزایش قیمت کالاها بیان کرد. این نماینده مجلس خطاب به رئیس مجلس
اظهار کرد: با توجه به وضعیت اخیر و گرانی کالاها از جمله خودرو دستور دهید مجلس در جلسه علنی یا غیرعلنی این موضوع را پیگیری کند؛ خوب بود شما تذکری در این رابطه میدادید.

لاریجانی در پاسخ به تذکر کبیری عنوان کرد: این مساله در هیات رئیسه مجلس بحث شده و مقرر شده است هفته آینده جلسهای در این زمینه داشته باشیم.

تذکر 72 نماینده به رئیسجمهور درباره کاهش ارزش پولی ملی

در همین حال 72 نفر از نمایندگان در مورد کاهش ارزش پول ملی در طول سه سال گذشته، به رئیسجمهور تذکر دادند. این نمایندگان در تذکر خود عنوان کردند که ارزش پول کشور در سه سال قبل 2.5 برابر زمان فعلی بوده است. همچنین 68 نفر از نمایندگان به رئیسجمهور و وزیر صنعت درباره عدم نظارت بر بازار خودرو و شرکتهای تولیدکننده خودرو در داخل و افزایش حداقل
دو برابری خودروهای تولید داخل و وارداتی در بازار آزاد تذکر دادند.