مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3328977436290636789
طعنه کی‌روش به برند آمریکایی نایک

شما ایرانی‌ها را تحریم می‌کنید؟

ماجرای نایک و تیم ملی ایران هنوز تمام نشده است و ظاهرا این قصه سر درازی دارد. کارلوس کی‌روش شاکی است که چرا فیفا به این مساله ورود نکرده است. بعد از لغو یک طرفه قرارداد سامان قدوس با کمپانی نایک، اینطور برداشت شد که آنها تصمیم گرفته‌اند کل بازیکنان ایران را تحریم کنند.

دیروز وقتی با یکی از بازیکنان تیم ملی در این باره صحبت میکردیم گفت: «نه بحث تحریم نیست. ما مشکلی برای پوشیدن اقلام نایک نداریم. آنها فقط قرارداد سامان قدوس را یکطرفه فسخ کردهاند. وگرنه مشکلی ندارند با اینکه ما نایک بپوشیم یا نپوشیم.»

کیروش معتقد است رفتاری که نایک داشته، بیاحترامی به بازیکنان ایران است.

او همواره روی مساله احترام به بازیکنان و تیم ملی حساسیت زیادی دارد و زمانی که احساس کند بیاحترامی صورت گرفته، داغ میکند. شکایت از نایک هم به همین دلیل بود. البته دیروز یکی از مسئولان تیمملی در این باره به خبرنگار ما گفت: «فکر نمیکنم شکایت از نایک در فیفا به جایی برسد چراکه این مساله اصلا مربوط به فیفا نیست. آنها بهعنوان یک برند این تصمیم را گرفتهاند. ولی ما نامه زدیم تا دیگر این اتفاقها در آینده نیفتد. وگرنه میدانیم فیفا اقدامی در این زمینه نمیکند.»

بازیکنان تیمملی درروزهای اخیر مثل گذشته نایک به پا میکنند و در جامجهانی هم با استوکهایی که دارند به میدان میروند.

تعدادی از بازیکنان ایران به نایک سفارش استوک داده بودند ولی این استوکها به دستشان نرسیده است و ظاهرا نایک آنها را به بازیکنان نخواهد داد. نکته اینجاست که بازیکنان به طور قطع در بازیها نایک به پا میکنند ولی احتمالا بعد از جامجهانی کم کم استوکهای جدید به پا میکنند و احتمالا بیشتر آنها به سمت آدیداس میروند. کیروش سرمربی ایران معتقد است رفتار نایکی مغرورانه است چراکه ایرانیها با وجود این اتفاقات همچنان این برند مطرح را خریداری میکنند. او معتقد است این برند ورزشی نباید وارد بازیهای سیاسی میشد. کارلوس با خنده در این باره گفت: «شما ایرانیها را تحریم میکنید؟ نگاه کنید، من خودم نایک پوشم!» البته کارلوس معمولا آدیداس به پا میکند ولی استوکی سفید دارد که برای کمپانی نایک است و گاهی به پا میکند.