مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3328975950947783334

حضور بیش از 15 هزار ایرانی در روسیه

به گزارش خبرنگار اعزامی جام‌جم به روسیه؛ جام‌جهانی برای ایرانی‌ها از روز جمعه آغاز می‌شود و تیم‌ملی ایران در اولین مسابقه خود در ورزشگاه سنت پترزبورگ به مصاف مراکش می‌شود. این مسابقه حساسیت زیادی دارد و بازیکنان آن را فینال جام‌جهانی می‌دانند. استقبال طرفداران هم تا این لحظه خوب بوده است. هر جای شهر که بروید ایرانی‌ها را می‌بینید.

تعداد آنها کم هم نیست. خیلی از هواداران مصافهای طولانی را آمدهاند. طرفداران ایرانی در هر شرایطی کنار تیمملی هستند و این مساله عجیب نیست. مثلا همین 4 سال قبل با وجود مسافت بسیار دور برزیل، ایرانیهای زیادی به این کشور رفتند و طبق برآوردی که فدراسیون داشت حدود 10 هزار نفر در این کشور در حمایت از تیمملی حضور داشتند. به همین دلیل از نظر مسئولان فدراسیون هنوز ایرانیهای زیادی به روسیه نرفتهاند. یکی از آنها در این باره به خبرنگار ما در روسیه گفت: «تا جایی که سفارتخانه به ما اعلام کرده 15 هزار ایرانی در روسیه هستند که از تیم ملی حمایت کنند. البته تا روز مسابقه تعدادشان بیشتر میشود. این آمار کامل نیست چراکه خیلی از ایرانیها از نقاط مختلف دنیا هم آمدهاند و واقعا ما در جریان نیستیم. تصورم این است که بالای 20 هزار تماشاگر در روسیه خواهیم داشت.» حضور 20 هزار تماشاگر در بازیها کم نیست. از سویی به خاطر نزدیکی روسها و ایرانیها، تیمملی امیدوار است مورد حمایت آنها هم قرار بگیرد.

سرگردانی ایرانیها برای بلیت

شماری از هواداران تیم ملی فوتبال که از ایران به روسیه سفر کردهاند برای دریافت بلیتهای مسابقات دچار مشکلات زیادی شدهاند. این تعداد فنآیدی مسابقات را هم از طریق فیفا دریافت کردهاند و حتی این کارتها در داخل ایران به آدرس آنها ارسال شده است اما اکنون آنها در روسیه برای دریافت بلیت مسابقات دچار مشکلات عدیدهای هستند. به برخی از آنها اعلام شده بود که در مسکو بلیت سه مسابقه به شما تحویل خواهد شد اما این اتفاق رخ نداده است. برخی از هواداران تیم ملی ایران در میدان سرخ مسکو در جستجوی برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال بودند تا شاید آنها بتوانند مشکل این نفرات را حل کنند.