مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3328886800542218903

افطاری جنجالی کمیته امداد در 360 درجه

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته خبر توزیع 300 هزار افطاری در بین مردم محاصره شده غزه تبدیل به خبر اصلی رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه شد. انتشار این خبر در فضای مجازی و رسانه‌هایی همچون «من و تو» حواشی بسیار زیادی را به همراه داشت.

این خبر جنجالی عمدتا با این توضیح همراه میشد که «کمیته امداد امام خمینی، صدقات مردم ایران را در غزه و برای توزیع غذا بین فلسطینیان هزینه میکند در حالی که در ایران، نیازمندان زیادی به این پول محتاج هستند». اما سوال اصلی اینجاست که حقیقت ماجرا چه بود و منبع مالی این افطاری از کجا تامین شده بود؟ آیا صدقات مردم ایران در غزه خرج میشود؟

کمپین مجازی «نه به کمیته امداد» یکی از مهمترین اتفاقاتی بود که در پی انتشار تصاویر توزیع افطاری در غزه به راه افتاد. این موضوع واکنش پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی را نیز به همراه داشت و او در سخنانی به این موضوع پاسخ داد. با این حال، شبکههای ماهوارهای هنوز هم روی آن مانور میدهند و حقیقت این ماجرا را زیر سوال میبرند. این قسمت از برنامه «360 درجه» نگاهی جامع به این اتفاق دارد و ضمن نمایش واکنشهای مختلف از سوی رسانهها و مردم، اصل ماجرا را از ابتدا تا پایان، زیر ذرهبین میبرد.

«360 درجه» با تهیهکنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمتاللهی، جمعه ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش و شنبه ساعت 12:30 از شبکه مستند سیما بازپخش میشود.