مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3328844769223751954

همکاری انیمیشنی ایران و مجارستان

استودیو گنبدکبود از ایران و استودیو کشکه‌مت مجارستان برای تولید یک انیمیشن سینمایی در بازار میفای انسی قرارداد همکاری امضا کردند.

به گزارش جامجم، بازار میفا که یکی از مهمترین رویدادهای انیمیشنی جهان است از 41 سال پیش در حاشیه جشنواره انیمیشن انسی در فرانسه برگزار میشود.

این بازار از روز 22 خرداد آغاز به کار کرده و میزبان استودیوهای انیمیشنسازی، تهیهکنندگان، سرمایهگذاران، پخشکنندگان و هنرمندان انیمیشن از سراسر جهان است. امسال استودیو گنبدکبود به مدیریت بابک و بهنود نکویی از ایران در این بازار، غرفه دارد. همچنین این استودیو، با انیمیشن «روبی و جوجهها» در بخش رقابتی جشنواره انسی نیز شرکت دارد. استودیو هنرپویا سازنده انیمیشن «فیلشاه» نیز دیگر نماینده ایران در بازار میفا است.

بهنود نکویی، درباره دستاوردهای استودیو گنبدکبود در بازار میفا گفت: تا امروز مذاکرات متعددی با کمپانیها، تولیدکنندگان و توزیعکنندگان مختلف انیمیشن داشتهایم که از جمله آنها میتوان به استودیو کشکهمت مجارستان اشاره کرد. این مذاکره منجر به امضای قرارداد تولید یک اثر سینمایی مشترک شده که جزئیات آن بزودی اعلام میشود.

نکویی درباره حضور در بازار میفا و ویژگیهای این بازار توضیح داد: میفا فقط یک بازار فیلم نیست، بلکه یک رویداد بزرگ انیمیشنی است که امسال در 11 بخش برگزار میشود. از جمله این بخشها میتوان به معرفی دستاوردهای انیمیشنی توسط کمپانیهای بزرگ تولید انیمیشن اشاره کرد. برگزاری همایش، کنفرانس و نشستهای تخصصی نیز از دیگر برنامههای این رویداد است. امسال بخش آنلاین این رویداد فعالتر از گذشته شده و امکان آشنایی با پروژههای انیمیشنی به صورت اینترنتی برای شرکتکنندگان فراهم شده است.

در این دوره بیش از 3000 فعال در عرصه انیمیشنسازی از ۷۴ کشور دنیا برای معرفی آثارشان در این رویداد ثبت نام کردهاند و بیش از 400 پروژه از سراسر جهان در این بازار معرفی میشوند.