مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3328719290116370098

ترکیه یک‌قدم به ساخت خودروی داخلی نزدیک شد

ترکیه می‌خواهد خودروی داخلی تولید کند و برای تحقق این هدف پنج کمپانی داخلی جوینت ونچری به منظور ساخت خودروی ملی این کشور تشکیل داده است. به گزارش جام‌جم و به نقل از پدال، این جوینت ونچر شامل گروه آنادولو، بی‌ام‌سی، گروه کوک، ترک سل و هلدینگ زورلو بوده و هر کمپانی سهم 19 درصدی در این جوینت ونچر داشته و پنج درصد باقی مانده نیز در اختیار اتحادیه تالارها و بورس کالای ترکیه است. این جوینت ونچر چند روز قبل اعلام کرد که مهمت گورکان کاراکاش را به عنوان مدیر اجرایی انتخاب کرده است. شایان ذکر است گورکان کاراکاش قبلاً به عنوان مدیر جهانی بوش انجام وظیفه کرده است.

کاراکاش گفته است: من در ترکیه به دنیا آمده و رشد کردهام و در همین کشور به دانشگاه رفته و اولین قدمهای تجارت خود را در ترکیه برداشتهام. خوشحالم که با این پروژه فرصتی برای انتقال تجارت و دانش خود در بازارهای جهانی به کشورم را پیدا کردهام. مطمئنا ترکیه برندی رقابتی در بازار جهانی عرضه خواهد کرد.

رئیسجمهور ترکیه رجب طیب اردوغان علاقه ویژهای به خودروسازی وطنی دارد. او سال پیش ورود اولین نسخههای پیشتولیدی به خیابانها در سال 1398/ 2019 را اعلام کرد و گفت که نسخه تولیدی این خودرو تا سال 1400/ 2021 وارد بازار میشود.

اردوغان اواخر تابستان پارسال گفته بود: میخواهم صاحب اولین خودروی تولید ترکیه باشم و برای آن هزینه پرداخت خواهم کرد. هیچکسی نباید تعلل کند. ما خودروی ترکیه را با بهترین طراحی و فناوری، هم برای مصرف داخلی و هم برای جهان خواهیم ساخت. ظاهراً اردوغان میخواهد اولین محصول خودروسازی این کشور یک خودروی هیبریدی یا تمام الکتریکی باشد.