مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3327846228095019756

کودتای بازیکنان اسپورتینگ

تنها سه روز مانده به اولین مسابقه پرتغال در روسیه، ۳ بازیکن اسپورتینگ قراردادهای خود را باشگاه فسخ کردند. باشگاه بحران زده اسپورتینگ لیسبون دیروز با استعفای ۳ بازیکن کلیدی دیگر این تیم مواجه شد. بحران‌های اخیر تیم اسپورتینگ که ریشه در رویارویی مدیرعامل این تیم با بازیکنان دارد، روز گذشته وارد مرحله جدید و چه بسا ویرانگر شد.

از دست دادن مقام دومی لیگ پرتغال که به منزله کنار رفتن اسپورتینگ از لیگ قهرمانان بود، باعث درگیری فیزیکی هواداران با بازیکنان این تیم شد. در ادامه این اتفاقات جرقهای برای انتقادات بازیکنان از مدیر تیم (برونو کاروالیو) شد. کاروالیو، بازیکنان را به کمکاری و بیغیرتی محکوم کرد و بازیکنان مدیریت ناکارآمد او را دلیل اصلی این ناکامیها دانستند.

روی پاتریسیو، دروازهبان اول پرتغال و دانیل پودنسه در چند روز گذشته استعفا خود را به باشگاه ارائه کردند. پاتریسیو در دادگاه به دنبال اثبات نبود امنیت جانی برای بازیکنان در تمرینات تیم است که درصورت پیروزی، میتواند بدون محدودیت از تیم جدا شود. دیروز هم با پیوستن ۳ بازیکن ملیپوش دیگر پرتغالی به پاتریسیو شامل برونو فرناندس، جلسون مارتینز و ویلیام کاروالیو، در عمل اسپورتینگ نمایندهای در تیم ملی پرتغال نخواهد داشت. این سه بازیکن دیروز از طریق ایمیل استعفای خود را به باشگاه ارسال کردند. البته این سه بازیکن اعلام کردند که درصورت جدایی برونو کاروالیو از تیم، حاضر هستند که دوباره به تیم بازگردند. مشکلات و حواشی باشگاه اسپورتینگ باعث نگرانی فراوان جامعه فوتبال پرتغال در آستانه جام جهانی شده. اکثر نگرانیها از آمادگی روحی و تمرکز دو بازیکن کلیدی پرتغال (پاتریسیو و ویلیام کاروالیو) است که به طور مکرر در راس سؤالات خبرنگاران از فرناندو سانتوس قرار دارد.