مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3327777314066020995
فهرست مسن‌ترین مربیان جام‌بیست‌ویکم

کارلوس کی‌روش چهارم است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران چهارمین مربی مسن حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. مسن‌ترین سرمربی حاضر در این بازی‌ها اسکار واشنگتن تابارس است. او با ۷۱ سال سن هدایت اروگوئه را در این بازی‌ها بر عهده دارد.

خوسه پکرمن، سرمربی تیم ملی کلمبیا که سومین جام جهانی عمرش را تجربه میکند با ۶۸ سال سن، پس از تابارس، مسنترین سرمربی جام است. پکرمن ۳۶ سال تجربه مربیگری دارد و در سال ۲۰۱۲ هدایت کلمبیا را بر عهده گرفت. او دومین جام جهانی پیاپی خود را به همراه تیم ملی کلمبیا تجربه خواهد کرد. برخی از سرمربیان دیگر حاضر در روسیه شرایطی مشابه دارند مانند کارلوس کیروش و یواخیم لوو. با این حال پکرمن به «آقای جام جهانی» مشهور است. او از رده جوانان و بزرگسالان جام جهانی را تجربه کرده و از ۴۴ بازی ۳۳ پیروزی و چهار تساوی به دست آورده و فقط در 7 بازی شکست خورده است. این ۴۴ بازی در 4 جام جهانی زیر ۲۰ سال، زیر ۱۷ سال و دو جام جهانی با تیم ملی فوتبال آرژانتین و کلمبیا به ثبت رسیده است.

پس از پکرمن، برت فان مارویک در رتبه سوم دیده میشود. سرمربی تیم ملی استرالیا ۶۶ ساله است. کیروش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز در رتبه بعدی قرار دارد. او ۶۵ ساله است. جوانترین سرمربی حاضر در روسیه الیو سیسه است. او در ۴۲ سالگی تیم ملی فوتبال سنگال را در جام جهانی هدایت خواهد کرد.