مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3327687955476472349
یک آلبوم تازه و یک کنسرت متفاوت در راه است

صدای سور سراج

آلبوم جدید حسام‌الدین سراج چند وقتی هست که با همکاری گروه سور آماده شده اما آن طور که این خواننده موسیقی ایرانی به مهر گفته، طبق قوانین جدید شرکت‌های قدیمی که از سه سال گذشته به قبل، فعالیت داشته‌اند باید برای ثبت مجدد اقدام کنند و بعد از آن اجازه دریافت مجوز برای انتشار آلبوم را خواهند داشت. شرکت منتشرکننده آلبوم جدید سراج از آن دسته شرکت‌هایی است که به ثبت مجدد مجوز نیاز دارد و زمانی که به این کار اختصاص پیدا کرده، انتشار آلبوم سراج را به تاخیر انداخته است.

آلبوم جدید این خواننده با اشعاری از مولانا، حافظ، باباطاهر، محمدرضا شفیعی کدکنی، حسین منزوی و هوشنگ ابتهاج در دسترس علاقهمندان موسیقی ایرانی قرار خواهد گرفت. این اثر محصول شرکت فنا به مدیریت خود سراج است و گروه «سور» به سرپرستی مجید مولانیا در تولیدش همکاری داشته است.

همکاری با اردشیر کامکار و نوازندگان ترکیهای برای یک کنسرت از برنامههای دیگری است که حسامالدین سراج خیالش را در ذهن میپروراند اما هنوز زمان دقیق آن را مشخص نکرده است. به هر حال بعید است این کنسرت در تابستان به نتیجه برسد، چون سراج تابستان امسال را با کنسرت «ترانههای زمین» سپری خواهد کرد؛ همان کنسرتی که سال گذشته با همکاری یوردال توکجان نوازنده عود و اردم شمشک نوازنده باقلاما از کشور ترکیه و حضور اردشیر کامکار نوازنده کمانچه و همایون نصیری نوازنده پرکاشن اجرا کرده و با ملودیهای عربی، کردی و ترکی دل مخاطبان گستردهای را به دست آورده بود.

سراج البته چندی پیش در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با همراهی گروه «سور» در تالار وحدت تهران قطعاتی چون «در جستجوی دوست»، «دولت عشق»، «سرود کهن» و «چشمبیخواب» را به اجرا گذاشت و با استقبال مخاطبان روبهرو شد.