مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3327655816763451593

فدراسیون فوتبال هیچ هنرمندی را به روسیه نمی‌برد

روسیه به عنوان اولین کشور آسیا شرقی در این دوره از مسابقات فوتبال، میزبانی جام جهانی را بر عهده گرفته است و اکنون تمام دنیا منتظر است تا از فردا استارت این دوره از جام آغاز شود.

غلامحسین زمانآبادی (مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال) در گفتوگو با ایلنا، پیرامون بحثهایی که این روزها در خصوص حضور هنرمندان در جام جهانی فوتبال روسیه مطرح میشود، گفت: فدراسیون فوتبال هیچکسی را به عنوان هنرمند با خودش به جامجهانی روسیه نبرده است.

زمانآبادی با قدردانی از حمایت هنرمندان از تیم ملی فوتبال گفت: اینکه هنرمندان اعلام میکنند قرار است در جامجهانی روسیه در کنار تیم ملی باشند و از آنها حمایت کنند براساس عرق میهنی خودشان و همچنین علاقه شخصی است. فدراسیون فوتبال هزینه هیچ هنرمندی را برای حضور در جامجهانی پرداخت نکرده و از هیچ هنرمندی نیز برای حضور در جام جهانی روسیه دعوت نکرده است.

او با اشاره به اینکه از ابتدا نیز هیچ بحثی درباره حضور هنرمندان در جام جهانی روسیه از سوی فدراسیون فوتبال مطرح نبوده، گفت: ما معتقدیم هر فردی در هر دستگاهی که قرار دارد باید وظیفه و کار خودش را انجام دهد. اگر وزارت ارشاد صلاح دانست که مثلا تعدادی از هنرمندان را به عنوان حامی به جامجهانی روسیه بفرستد، میتواند خودش به صورت مستقل عمل کند و ما نیز کمکهای لازم را میکنیم و حمایت خواهیم کرد اما خود ما به صورت مستقل به این مساله ورود پیدا نمیکنیم.

زمانآبادی در پاسخ به این سوال که آیا هنرمندانی که به جامجهانی روسیه سفر کردهاند؛ میتوانند در طول روزهای برگزاری در هتل محل اقامت تیم ملی فوتبال حضور داشته باشند یا در تمرینات در کنار تیم باشند، گفت: این کار به هیچ عنوان امکانپذیر نیست، زیرا مقامات روسی و تیم امنیتی روسیه و جامجهانی ده فیلتر برای هرکدام از تیمهای ملی طراحی کردهاند و به جز اعضای اصلی تیم ملی و کادر فنی که از قبل حضور آنها هماهنگ شده، هیچ فردی خارج از این حیطه اجازه ندارد در کنار تیم ملی باشد.