مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3323834598024044588
چند نکته مهم درباره انتخاب لباس مهم‌ترین شب زندگی

عروسی خوبان

با نزدیک شدن به پایان ماه رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر بسیاری از خانواده‌ها و دخترها و پسرها آماده برگزاری مراسم ازدواج‌شان می‌شوند.

در این میان بازار خرید برخی ضروریات برگزاری مراسم عروسی هم حسابی داغ است که یکی از آنها بیتردید لباسی است که عروس خانم خواهد پوشید. در سالهای اخیر انواع مدهای مختلف برای لباس عروس به بازار عرضه شده است، اما توصیه اصلی ما در این مطلب روی سادگی است، این که یک لباس عروس ساده با حداقل هزینه باید چه ویژگیهایی داشته باشد.

بگذارید قدری برگردیم عقبتر، کمتر دختری را میتوان پیدا کرد که از دوران کودکی رویای پوشیدن لباس عروس و تصور خودش در آن پوشش را تجربه نکرده باشد. اگر قصد دارید به رویاهایتان این روزها رنگ واقعیت ببخشید ابتدا این چند پرسش اصلی را با خودتان مرور کنید، این پرسشها کلید اصلی رسیدن به آن چیزی است که شما در سر داشتهاید:

قد لباس عروس بسیار مهم است، یک بار برای همیشه با خودتان کنار بیایید که میخواهید لباس عروس شما چه قدی داشته باشد، بلند یا کوتاه؟

نیمه پایینی لباس یا همان دامن عروس پرسش دوم ما را به خودش اختصاص میدهد. شما ترجیح میدهید لباس عروستان چه مدل دامنی داشته باشد؟

برخلاف برخی مدلهای غربی به نظرتان لباس عروس نباید پوشیده و کامل باشد؟

آستینها در لباس عروس بسیار جلب توجه میکنند، مدل آستین لباس عروستان را چگونه تصور کردهاید؟

با پاسخ دادن به این پرسشها تقریبا بخش عمدهای از آنچه میخواهید به عنوان لباس عروس بخرید، بدوزید یا کرایه کنید، حل شده است و البته کاملا واضح است که لباس دلخواه شما باید مناسب با اندامتان هم باشد.

درباره کوتاهی و بلندی لباس، با توجه به قد شما پیشنهادهای متفاوتی وجود دارد، اما معمولا مدلهای بلند تا روی زمین کشیده میشود و مدلی محبوب و پرطرفدار است.

اما مدل دامن لباس عروس باید با توجه به نظر شخصی و نوع اندام انتخاب شود. محبوبترین آن را میتوان مدل پفی یا به اصطلاح Ball Gown دانست که برای همه اندامها مناسب است. اگر در کودکی کارتون زیاد تماشا میکردید این دقیقا همان مدل عروس افسانهای محبوب کارتونهاست.

البته این روزها در بازار لباسهای عروس به اصطلاح مدل ماهی که قدری تنگتر است نیز وجود دارد، ما آن را به شما پیشنهاد نمیکنیم، نه به دلیل زیبایی یا زشتی، یا پوشیده بودن و غیر پوشیده بودن، بلکه این نوع لباسها تا حد زیادی قدرت حرکت را از شما میگیرند آن هم شب پراسترس و پرتکاپوی ازدواج، پس اگر تمایل دارید در این شب به یاد ماندنی عمرتان خشک و بیتحرک نباشید پوشیدن این لباسهای تنگ را از ذهنتان خارج کنید.

در برخی مدلهای لباس عروس، پشت لباس یک توری انداخته میشود که این کار به جذابیت آن میافزاید و در عین حال باعث میشود همچنان خنک بمانید و در عین حال آراستگی و پوشیدگی آن نیز حفظ میشود. این توری را هنگام انتخاب و خرید در نظر داشته باشید.

پیراهن عروس آستین بلند نیز یکی از مدلهای جذاب برای عروسی است که میتواند برای هر مراسم عروسی مناسب باشد. برای زیباتر شدن این مدل پیراهن عروس، معمولا آستینها را از جنس گیپور میدوزند. آستین لباس عروس هم مدلهای خاص خودش را دارد، آستین کلوش، آستین تنگ یا آستین سه ربع که آن هم با توجه به سلیقه و اندام شما متفاوت است.

فهیمه جعفری

کارشناس مد و لباس