مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294591749189245633

7 دلیل برای نخوردن پیتزا

یکی از غذاهای فست‌فودی که طی سالیان اخیر، مردم کشورمان علاقه زیادی به آن پیدا کرده و طرفداران پروپاقرصی دارد، «پیتزا» است که خاستگاه اصلی آن کشور ایتالیاست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، متأسفانه در حال حاضر در اغذیهفروشیهای مختلف سطح شهرها که بهوفور اقدام به پخت و فروش پیتزا میکنند، برای کاهش هزینه تمام شده آن، از نامرغوبترین و گاهی ناسالمترین مواد در تهیه پیتزا استفاده میکنند و گاهی شاهد عرضه پیتزاهایی با قیمتهای بسیار نازل در سطح شهر هستیم که این امر بهشدت میتواند سلامت مصرفکنندگان آن را تهدید کند!

اما حتی اگر در تهیه پیتزا از مواد خوب و باکیفیت نیز استفاده شده باشد، بهدلیل اینکه یکی از مواد اصلی تشکیلدهنده پیتزا، پنیر پیتزاست، این غذا نمیتواند یک وعده غذایی سالم محسوب شود! به این دلیل که «پنیر پیتزا» در مجاورت حرارت، تولید نوعی ماده سمی میکند که مصرف آن برای سلامت انسان و سیستم گوارش، بسیار مضر است و تکرار مصرف آن در بلندمدت میتواند باعث ابتلا به بیماریها و عوارض مختلف شود.

عارضه و بیماریهایی که به واسطه مصرف پیتزا ایجاد میشود، عبارتند از:

ضعف در عملکرد سیستم گوارش/ ابتلا به کبد چرب/ ریزش موها و ابروها/ نفخ و ورم معده/ هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان/ پیشساز سرطان معده، روده و خون/ یبوست در روده.