مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294589095737363647
خبرچین/ مروری بر مهم‌ترین اخبار دیروز

نجومی‌بگیرها مراقب باشند!

با واریز یارانه این ماه به حساب سرپرستان خانوار تا به حال هر ایرانی حدود چهار میلیون تومان یارانه دریافت کرده است. یعنی به‌اندازه هزینه متوسط یک خانواده تهرانی در یک ماه! البته این‌که به‌جای این یارانه با توجه به گرانی حامل‌های انرژی، چقدر از مردم گرفته شده، پرسشی است که کمتر دولتمردان به آن اشاره می‌کنند. کلا همیشه گرفتن ساده است و پرداخت کردن سخت!

مدیران محترم دولتی از حالا باید حقوقهایشان را پشت شیشه بگذارند تا مردم ببینند و مراقب باشند نجومی نباشد. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره راهاندازی سامانه پرداخت حقوق مدیران دولتی گفته، حقوق فروردین و اردیبهشت مدیران در این سامانه وارد میشود. البته اگر همه دریافتیهای یک مدیر از این شرکت و آن شرکت و حق عضویت در هیات مدیره این یا آن مجموعه در این سامانه روشن باشد، خیلی خوب خواهد بود.

آقای روحانی امروز از منتقدان دولت در ارتباط با برجام گلایه کرده و گفتهاند باید بهجای اینکه از دولت انتقاد شود، همه سر آمریکا فریاد بکشند. این حرف البته درست است. فقط مشکل ایناست که برخی هواداران دولت بهجای فریاد کشیدن سر آمریکا میخواهند در حمایت از آمریکا تجمع برگزار کنند! شاید اگر همه ما فریاد کشیدن سر «کدخدای سابق» و «مزاحم فعلی» را مباح بدانیم خیلی از مشکلات رفع شود.