مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294548095597021870
رئیس رسانه ملی در بازدید از پشت صحنه سریال «بانوی سردار»:

اسطوره‌های تاریخی، پشتوانه فرهنگی ایران هستند

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه دشمن امروز تمام توانش را برای تخریب هویت ملی و دینی جوانان کشور ما به کار گرفته است، گفت: سابقه طولانی مردم بزرگ ایران گنجینه عظیمی است که رسانه‌ملی باید از آن استفاده کند.

دکتر علی‌عسکری که از پشت صحنه سریال «بانوی سردار» بازدید می‌کرد، افزود: اقناع افکار عمومی وظیفه اصلی صداوسیماست و با اتکا به این گنجینه می‌توان هویت امروز جوانان را شکل داد.

رئیس رسانه‌ملی با اشاره به اینکه سردار بی‌بی‌مریم بختیاری از مفاخر بزرگ ایران در تاریخ است و در منطقه مرکزی ایران خصوصاً قوم بختیاری زبان‌زد همه بوده است، گفت: آشنایی با زندگی این بانوی مبارز و فهیم و رشادت‌های فرزند برومند شهیدش علی‌مردان بختیاری الگوی مناسبی برای خانواده‌های ایرانی است. دکتر علی عسکری از ویژگی‌های شخصیتی این بانوی مبارز و پسرش یاد کرد و گفت: بی‌بی‌مریم درک عمیقی از تحولات منطقه و دسیسه استعمارگران داشته و سال‌ها در مقابل این استعمار و استبداد وابسته به این استعمار که حکومت پهلوی اول بود ایستادگی و مبارزه کرده است. وی ابراز امیدواری کرد: سریال «بانوی سردار» به‌خوبی معرف ویژگی‌های شخصیتی این بانوی مقاوم و فرزندش علی‌مردان بختیاری باشد. رئیس سازمان صداوسیما در پایان شخصیت‌ها و اسطوره‌های تاریخی را از :پشتوانه‌های فرهنگی مردم ایران دانست و تأکید کرد: مردم ما دارای فرهنگ غنی و کهنی هستند که باید از آن برای حفظ هویتشان بهره ببرند، چراکه دشمن می‌کوشد با تحریف تاریخ این هویت را از بین ببرد.

زندگی «بی‌بی مریم بختیاری» شهریور روی آنتن می‌رود

سریال 13 قسمتی «بانوی سردار» در دو فصل، زندگی بی‌بی‌مریم از بانوان مبارز بختیاری و پسرش علی‌مردان بختیاری را به تصویر می‌کشد. این سریال با مشارکت امور استان‌های رسانه‌ملی و مرکز چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود. تصویربرداری سریال «بانوی سردار» به‌گفته پرویز شیخ طادی کارگردان آن تا 10 روز دیگر به پایان خواهد رسید و در اوایل شهریور، هم‌زمان با آغاز جشنواره تولیدات مراکز استانی که امسال در شبکه استانی چهارمحال و بختیاری(جهانبین) برگزار می‌شود، روی آنتن رسانه‌ملی خواهد رفت.

فصل دوم این سریال نیز به‌زودی وارد مرحله نگارش شده و از اواخر شهریور وارد مرحله تولید خواهد شد. در این بازدید دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، استاندار چهارمحال و بختیاری، نمایندگانی از این استان، معاون امور استان‌ها و مدیرکل روابط‌عمومی رسانه‌ملی نیز حضور داشتند.