مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294477841094869139
نـــوار زرد

رابطه مخرب واین و نقاشی‌های پیکاسو

چه باورتان بشود چه نشود، در گوشه‌ای از این جهان، اتفاقا در گوشه‌ای که اصلا هم دور افتاده نیست، مردی زندگی می‌کند به نام استیو واین که نه جزو مفاخر به‌شمار می‌رود و نه از سلبریتی‌ها و نه هنرمندان یا دانشمندان یا سیاستمداران اما حسابی مشهور شده چون به چندین هنر آراسته است!

واین کیست؟

جناب واین این طور که فارس به نقل از شبکه بلومبرگ نوشته، یکی از میلیاردرهایی است که سال 2006 قرار بود یکی از آثار پابلو پیکاسو را به «استیون ای کوهن» که او هم یک میلیاردر و مجموعه‌دار بزرگ آمریکایی است، بفروشد. در آن زمان این تابلو که «رویا» نام دارد و یکی از شاهکارهای پابلو پیکاسو به‌شمار می‌رود، 135 میلیون دلار قیمت‌گذاری شده بود، اما واین نتوانست آن را بفروشد چون از ناراحتی چشمی رنج می‌برد یا از آنجا که متاثر از نام خانوادگی‌اش احتمالا در هپروت سیر می‌کرد، به‌صورت خیلی تصادفی آرنجش در تابلوی رویای پیکاسو فرو رفته و آن را به باد فنا داده بود.

چطور میلیاردر شده؟

اگر احیانا در این لحظه این سوال به ذهنتان خطور کرده که آقای واین با این میزان دست و پا چلفتی بودن چطور میلیاردر شده و به ثروت هنگفت دست یافته، بد نیست بدانید او همان تابلو را بعد از ترمیم به قیمت 155 میلیون دلار به همان آقای کوهن فروخته است!

چه هنرهای دیگری دارد؟

از دیگر هنرهای آقای واین این است که مدیریت مجموعه اقامتگاه‌های واین را به عهده داشت اما اخیراً به دلیل اتهامات جنسی، مجبور شده از سمت خود کناره‌گیری کند.

باز هم پای واین در میان است

طبیعی است وقتی خبر می‌رسد تابلوی ۷۰ میلیون دلاری «ملوان» اثر پابلو پیکاسو به شکلی تصادفی آسیب دیده و از حراجی کریستیز بازمانده است، نگاه‌ها به سمت استیو واین بچرخد. مسئولان خانه حراجی در مورد زمان به حراج گذاشتن این تابلو گفته‌اند پس از مشورت با کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که فعلا این تابلو از فهرست حراجی خارج شود تا مرمتش کنند و به ذکر همین نکته بسنده کرده که اقدامات فوری جهت اصلاح اثر با هماهنگی مشتری انجام شده است.