مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294475126856501374
فصل دوم ]موسیقی ]

فصل سکوت فرهاد

فرهاد هراتی سال‌هاست که با گروه نامیرا به صحنه می‌رود؛ مدرس موسیقی و آهنگساز و رهبر ارکستر است و حالا به «فصل سکوت» رسیده تا قطعاتی از موسیقی کلام را به مخاطبانش هدیه کند.

آلبوم موسیقی فصل سکوت به گفته هراتی یک اثر تجربی است و در ستایش سکوت، چرا که او در یادداشتی برای فارس درباره سکوت آدمی نوشته که آمیختهای از سرفصلهای رنگین زندگی است و ورقهایی آغشته با ناکامیها و کامیابیها. هراتی سکوت را به کتاب قطوری از شکستها و پیروزیها تعبیر کرده و آن را شگفتانگیزترین دریافتها از جهان هستی میداند. اینکه ما در سکوت بزرگ میشویم و سکوت ما روز به روز بزرگتر.

هراتی این آلبوم را روایتگر مسیر تبدیل سکوت به فریاد و تصمیم برای دستیابی به نهراسیدن و حرف زدن میداند و باور این که هنوز زنده است و امیدوار. این آلبوم 77 شب و روز زمان برده که 33 روز صرف ساخت تمام قطعات برای پیانو شده و ۴۴ روز هم صرف تنظیم اثر برای سازهای دیگر.

ضبط و تولید فصل سکوت از تیرماه 96 آغاز شد و در آغاز قرار بود فقط یک سولوی پیانو باشد اما بعدها فرهاد هراتی تصمیم گرفت
بر اساس جذابیتهای آن، به تجربههایش تکیه کند و آلبومی تدارک ببیند که در حوزه موسیقی کلاسیک و موسیقی الکترونیک جای بگیرد.

فصل سکوت در واقع یک پروژه است و از آنکه آلبومش منتشر شود، به صورت یک نمایش در فرهنگسرای نیاوران به صورت ویژه اجرا شد و استقبال مخاطبان باعث شد، برنامهریزیهایی برای اجرای عمومی آن صورت بگیرد. قرار بود این آلبوم اسفندماه وارد بازار شود و هراتی سخت کوشیده بود آن را پیش از تعطیلات نوروزی به علاقهمندان موسیقی ارائه کند اما شرایط مهیا نشد و حالا این آلبوم به بازار آمده است.