مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294447106297615458

ادامه حملات انتحاری در اندونزی

پلیس اندونزی اعلام کرد، دیروز چهار فردی را که قصد داشتند با استفاده از شمشیر به افسران پلیس در سوماترا حمله کنند از پای درآورده است. به گزارش رویترز، ستیو واسیستو، سخنگوی پلیس اندونزی در نشستی خبری گفت: این افراد با خودرویی به سمت یک محوطه تحت اختیار پلیس یورش بردند سپس برای انجام حمله از خودرو خارج شدند.

او افزود: دو افسر در این حمله زخمی شدند و یک نفر دیگر بعد از آن که یکی از عاملان حمله تلاش داشت با خودرو از محل فرار کند و این افسر را زیر گرفت، کشته شد. واسیستو گفت: عاملی که از محل فرار کرد بعدا دستگیر شده و در پاسگاه پلیس پکانبارو در بازداشت است.

این سخنگو عنوان کرد یک خبرنگار که در محل پاسگاه پلیس حضور داشت نیز در پی برخورد با خودروی این عاملان زخمی شد. در عین حال پلیس در گزارشی گفته یکی از عاملان کشته شده بمبی را به همراه داشته و توضیحات بیشتری در این باره ارائه نکرده است. تصاویر تلویزیونی نشان دادند که یکی از این عاملان در حالی روی زمین افتاده که در کنارش یک شمشیر بلند سامورایی قرار دارد و یک خودروی زرهی نیز در مجاورت مقر پلیس حضور دارد.

این در حالی است که اخیرا شبهنظامیان افراطگرا به یک سری حملات انتحاری در اندونزی علیه کلیساها و یک ساختمان پلیس در شهر سورابایا دومین شهر بزرگ اندونزی دست زدهاند./ ایسنا