مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294374429281034432
کنایه شفر به سرمربی ذوب‌آهن بعد از ماجرای فوتبال بحرینی؛

همه او را می‌شناسید!

بعد از بازی برگشت استقلال و ذوب‌آهن در لیگ برتر، وینفرد شفر اعتقاد داشت تیم قلعه‌نویی فقط زیر توپ می‌زد و با ارسال توپ‌های بلند توانست برنده مسابقه باشد. در آن بازی ذوب‌آهن با گل دقیقه 90 توانست برنده شود و بعدها به نایب قهرمانی لیگ برتر هم برسد. قلعه‌نویی بعد از حرف‌های شفر گلایه کرد و کاملا مشخص بود جایی جبران خواهد کرد.

بعد از بازی رفت یک هشتم نهایی که با برد ذوبآهن همراه شد، مربیان دو تیم چیزی نگفتند و شفر فقط دلخور بود که چرا تیم حریف خشن بازی کرد. بعد از بازی برگشت اما کاملا پیدا بود اتفاقاتی میافتد. پس از آنکه استقلال 3 بر یک برنده شد و توانست به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند، قلعهنویی علاوه بر اینکه برد استقلال را حاصل کار وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال دانست، از این گفت که آبیها مثل تیم بحرین بازی میکردند! بحرینیها از سال 2002 با سبک فوتبالشان نام خود را در ایران سر زبانها انداختند. در آن بازی تاریخی اگر ایران یک مساوی هم میگرفت به جامجهانی کره و ژاپن صعود میکرد ولی 3 بر یک باخت تا حذف شود. قلعهنویی بعد از بازی استقلال، دقیقا برد 3 بر یک این تیم را به همان برد تشبیه کرد و گفت استقلال مثل بحرین بود.

او گفت: استقلال وابسته به کجاست؟ تمام شد و رفت، مبارکشان باشد. من به فوتبال تبریک نمیگویم، به استقلال و آقای تاج و سلطانیفر تبریک میگویم، یک فوتبالی هم دیدیم که یاد بحرین افتادیم.ما در یک بازی چهار گل هم خوردیم، اما فوتبال بازی کردیم. ما به الدحیل باختیم، اما فوتبال بازی کردیم. در عمرم هیچوقت اینطور فوتبال بازی نکرده بودیم، مبارکشان باشد.

بعد از اظهارات او پیشبینی میشد وینفرد شفر واکنش نشان دهد و پاسخ امیر قلعهنویی را بدهد. او اما گفت: ما بهاندازه کافی اینجا شاهد داریم. شما همه سرمربی ذوبآهن را میشناسید و میخواهم یک چیز درباره او بگویم. وقت ما کمتر از آن است که بخواهیم به صحبتهای او پاسخ بدهیم.

شفر همواره به قلعهنویی مثل یک دشمن بالقوه نگاه میکند که قصد دارد به استقلال برگردد. البته باشگاه تلاش کرد با تمدید قرارداد دو ساله او به سرمربی ذوبآهن پیغام دهد که فعلا جایی برایش روی نیمکت استقلال وجود ندارد. قلعهنویی در فصل جدید به سپاهان ملحق شده و قصد دارد تیمی قدرتمند ببندد تا قهرمان لیگ برتر شود. او تصور میکند با این اتفاق شانس زیادی برای بازگشت به استقلال خواهد داشت.