مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294372372783449288

جی‌لوید ساموئل محبوب بود و محبوب رفت

خبر باور نکردنی نبود؛ جی لوید ساموئل در گذشت. او یک بازیکن فوق‌العاده بود و 4 فصل در ایران بازی کرد، سه فصل برای استقلال و یک فصل برای پیکان.

جی لوید در استقلال عملکرد خوبی داشت و بازیهای درخشانی انجام داد ولی قلعهنویی بعد از حضور در این باشگاه، او را نخواست تا عازم پیکان شود. این بازیکن 88 مسابقه در لیگ برتر ایران انجام داد و 4 گل هم برای استقلال زد. جی لوید در سالهای گذشته از آبیها هم طلب داشت که ظاهرا باشگاه توانست این طلب را تسویه حساب کند. این بازیکن در 37 سالگی و بر اثر تصادف در گذشت. جی لوید در یکی از جادههای ترینیداد و توباگو در حالی که قصد داشت با خودروی رنجروور خود از پیچ خطرناکی رد شود، با یک دستگاه ون تصادف کرد. هنوز پلیس درباره مقصر این تصادف توضیحی نداده است ولی شاهدان میگویند جی لوید بعد از تصادف زنده بود و قصد داشت حتی از خودرویش خارج شود ولی نتوانست و در آتش سوخت. مرگ او بسیار دلخراش بود. در فاصله 24 ساعت از مرگ دلخراش بازیکن سابق تیم ملی زیر21 سال انگلیس و باشگاههای آستون ویلا، بولتون، کاردیف سیتی و استقلال، امروز پلیس چشیر در بیانیهای گزارش کامل این اتفاق تلخ را منتشر کرد و نوشت: «ساعت 7و55 دقیقه صبح دیروز تصادفی در جاده روور گزارش شد که نشان میداد برخورد شدیدی میان رنجروور و یک دستگاه ون مسافرتی رخ داده است که در این سانحه راننده رنجروور، جی لوید ساموئل 37 ساله در دم جان باخت اما راننده 57 ساله ون با توجه به جراحات شدید راهی بیمارستان شد که وضعیت او نیز وخیم گزارش شده است.»

در همین حال باشگاه آستون ویلا که این روزها در تلاش است در پلی آف چمپیون شیب مجوز صعود به لیگ برتر را دریافت کند در واکنش به این اتفاق برای ستاره سابق خود تصمیم گرفت با بازوبندهای سیاه و پلاکاردهایی برای گرامیداشت یاد و خاطره ساموئل به مصاف میدلزبورو برود که یک دقیقه سکوت در ابتدای بازی نیز به همین خاطر بود. مدافع سابق استقلالیها بیشترین بازی را برای آستون ویلا انجام داد و طی 9 سال حضور در این باشگاه در 167 مصاف رسمی به میدان رفت.اما واکنشها به این مرگ دلخراش همچنان ادامه دارد تا جایی که اشلی یانگ، ستاره این روزهای من یونایتد در توییتی خطاب به بازماندهها و طرفداران ساموئل نوشت: «واقعا خبر تلخ و شوکه کنندهای بود. یکی از بهترین دوستانم را از دست دادم، کسی که فوتبالم را مدیون حمایتهای او در آستون ویلا هستم، چون روزی که به عنوان یک جوان بی تجربه به ویلا پا گذاشتم، جی لوید بود که حمایتم کرد تا رشد کنم.»

جی لوید ساموئل در ایران هم محبوبیت زیادی داشت و همبازیانش همیشه از او به نیکی یاد میکنند.

فریدون زندی دراینباره میگوید: نمیدانم چه بگویم. واقعا خبر تلخ و غمگینی بود. باورم نمیشود. جی لوید یک بازیکن فوقالعاده و یک دوست بینظیر بود. مرگ او باور کردنی نیست.