مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294371869792052178

دوپینگ به قایقرانی رسید

غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی ایران در خصوص این که شنیده شده تست دوپینگ چند پاروزن تیم ملی مثبت شده است، گفت: «متاسفانه تست دوپینگ چهار قایقران ما در بخش آب‌های آرام مثبت شده است. یک خانم و سه ورزشکار مرد ما تست‌شان مثبت شده است.نمی‌توانم اسامی این نفرات را بگویم. این ورزشکاران روز گذشته به محل فدراسیون پزشکی ورزشی رفته و با ارائه مدارک از خود دفاع کرده‌اند. ما قبل از اعزام تیم به اردوی آلمان اطلاعیه‌ای مبنی بر مثبت بودن تست دوپینگ این نفرات دریافت کرده بودیم.»

امینی در پاسخ به این پرسش که آیا این نفرات از شانسهای اعزام به بازیهای آسیایی جاکارتا و کسب مدال برای ایران بودند یا خیر نیز گفت: «همه بچههای ما شانس مدال دارند چرا که فاصلههای آنها در تمرینات بسیار اندک است و در انتخابیها بسختی میتوانیم آنها را گزینش کنیم. متاسفانه به خاطر اتفاقاتی که در ورزش ما رخ داده است ورزشکاران این روزها بیشتر از قبل به سمت استفاده از مکملهای ورزشی میروند. البته من نمیدانم این ورزشکاران از چه مادهای استفاده کردهاند اما برای این مسأله متاسف شدم. قایقرانی رشتهای است که بندرت در آن تست دوپینگ مثبت میشود و مثبت شدن تست چهار نفر به صورت همزمان بسیار نادر بود.»

رئیس فدراسیون قایقرانی در پایان گفت: «خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی و کمیته ملی المپیک همیشه برنامههای خوبی برای مبارزه با دوپینگ داشته و بر پاک بودن ورزشکاران تاکید کرد. ما نیز تمام تدابیر را برای این مسأله به کار میگیریم.»