مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294370469253919855
واکنش شفر به پیشنهاد 4 میلیون دلاری ستاره استقلال

تیام بماند ؛ تمام!

مامه تیام مهاجم سنگالی استقلال، تبدیل به آماده‌ترین فوروارد فوتبال ایران شده است. او فوق‌العاده است. کسی باور نمی‌کرد تیام با وجود دو هفته مصدومیت و تمرینات کم، بتواند مقابل ذوب‌آهن شاهکار کند. تیام تنها دو روز قبل از بازی تمرینات جدی خود را شروع کرد و انتظار نمی‌رفت بتواند در این مسابقه هت‌تریک کند. مامه اما از همان شروع بازی عالی بود؛ البته بماند که ذوبی‌ها اعتقاد داشتند این بازیکن باید در همان دقایق به خاطر خطای کف پا روی میلاد فخرالدینی از زمین مسابقه اخراج می‌شد. تیام در ادامه هم با وجود سوت داور، در موقعیت آفساید به سمت دروازه ذوب‌آهن شوت زد که اگر داور با او راه نمی‌آمد، حتی می‌توانست از زمین بازی اخراج شود. در هر صورت او اخراج نشد و در زمین شاهکار کرد. تیام سه گل زد و یک تنه استقلال را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برد. نماینده چند کشور عربی هم بار دیگر عملکرد این بازیکن را زیر نظر داشتند و حالا شایعات قوی‌تری درباره جدایی احتمالی تیام از استقلال شنیده می‌شود.

پیشنهاد میلیاردی

تیام یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارد و باشگاه بارها اعلام کرده او جایی نمیرود و در استقلال میماند. تیام هم بعد از بازی ذوبآهن گفت خیلی خوشحال است که در استقلال حضور دارد. باشگاه در این مدت تلاش کرده دلارهای مورد نیاز قرارداد مامه را تامین کند و تا حدودی هم موفق بوده ولی مسأله اینجاست که حالا پیشنهادی نجومی به دست تیام و مدیر برنامههایش رسیده است. مدیر برنامه این بازیکن آلمانی است و شنیده میشود یکی از باشگاههای عربی به او پیشنهاد چهار میلیون دلاری داده است! البته این رقم برای یک سال نیست ولی طبیعتا میتواند بشدت مامه را وسوسه کند. گفته میشود یکی از باشگاههایی که این بازیکن را میخواهد، العین است. تیام مقابل این تیم نمایش خوبی داشت و چشم مربیان این باشگاه را گرفت. قبل از بازی برگشت مقابل ذوبآهن شایعه شد این مسابقه، آخرین بازی فصل اوست. باشگاه اما این شایعه را رد میکند. پندار توفیقی، معاون ورزشی باشگاه استقلال در این باره میگوید: «تیام بازیکن ماست و یک فصل دیگر قرارداد دارد و جایی نمیرود.» البته توفیقی درباره جباری هم گفته بود این بازیکن نمیتواند یک ریال هم از باشگاه بعد از شکایتش بگیرد ولی خیلی زود مشخص شد باید 640 میلیون تومان به او بپردازند!

نگرانی استقلال

شایعات زیادی درباره قرارداد مامه تیام و استقلال شنیده میشود. این که باشگاه در قرارداد ذکر کرده در صورتی که او بخواهد به باشگاه خارجی دیگری برود، در ازای پرداخت 200 هزار دلار رضایتنامه خود را دریافت میکند. اگر این بند در قرارداد او وجود داشته باشد، استقلال نمیتواند جلوی تیام را بگیرد. شفر سرمربی استقلال اما چنین شایعهای را رد کرد و گفت: «من گفته بودم شایعات اینجا زیاد است. در ایران خاویار، فرش، کباب و همه چیز بینظیر است، اما شایعات هم زیاد است.» ولی یک فرد نزدیک به باشگاه خبر بند 200 هزار دلاری را تائید کرده است. باشگاه استقلال ظاهرا تصور میکرد تیام آن بازیکنی نیست که توقع دارند و به همین دلیل قرارداد را ساده بستهاند! در هر صورت گذشت زمان ثابت میکند این شایعات درست است یا نه؟ تیام با درخشش بینظیری که داشته در تیررس باشگاههای خارجی قرار گرفته است و از این به بعد مشخص میشود هنر قرارداد بستن استقلال چه شکلی بوده است. اگر مثل قراردادهای قبلی بوده باشد که نباید امید زیادی به حفظ مامه تیام داشت!

پالس مثبت وریا غفوری برای ماندن در استقلال

وریا غفوری بیشک یکی از بهترینهای فصل بود و با عملکرد فوق العادهای که داشت، توانست نگاهها را به خود جلب کند. بعد از فصل ناموفقی که او در استقلال داشت، به مسئولان باشگاه قول داد در صورت تمدید قراردادش جبران میکند و حالا که فصل تمام شده، بیشک یکی از بهترینها بوده است. وینفرد شفر بارها تاکید کرده باید قرارداد این بازیکن تمدید شود ولی باشگاه هنوز به چنین کاری دست نزده است. غفوری در طول فصل تمام شده فوتبال یکی دو بار هم در مصاحبههای خود از این گفت که دوست دارد در استقلال بماند. حالا هم در این باره میگوید: قراردادم با استقلال به اتمام رسیده و فکر کنم باشگاه هم در چند وقت اخیر درگیر مشکلات درونی از جمله بدهیها و همچنین موضوع تمدید قرارداد شفر بوده است. از این به بعد با بازیکنانی که قراردادشان به اتمام خواهد رسید مذاکره خواهند کرد. تمایل دارم در استقلال بمانم، اما باید دید باشگاه مرا اصلا میخواهد یا نه.