مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3294359940280383966
سناریو

بهترین فیلمنامه‌نویسان ایران را بشناسید

هفتمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران شامگاه سه شنبه همزمان با روز بزرگداشت حکیم سخن ابوالقاسم فردوسی در خانه سینما برگزار شد.

در این مراسم، لوح تقدیر بهترین گفتوگو نویسی به دلیل رابطه دقیق گفتار با شخصیت به بهنام بهزادی نویسنده فیلمنامه فیلم سینمایی وارونگی اهدا شد. سید سعید رحمانی و حجت قاسم زاده اصل، از اعضای هیات مدیره انجمن فیلمنامهنویسان جایزه این بخش را اهدا کردند. بهزادی در این بخش گفت: فیلمنامهنویسی برای من کار بسیار سختی است و در جمعی حرفهای در هم صنفیها که هستم به آنها حسادت میکنم و البته معتقدم خلاقانهترین بخش کار ما همین فیلمنامهنویسی است.

سپس با حضور سیدجلال الدین دری و امیر عربی (از اعضای هیات مدیره انجمن) لوح تقدیر بهترین پیرنگ داستانی به دلیل حرکت درونی متن در جهت تغییر ساختار فیلمنامه بر مبنای شخصیت به ارسلان امیری و آیدا پناهنده (نویسندگان فیلمنامه اسرافیل) اهدا شد.

در ادامه مراسم سعید عقیقی (نایبرئیس انجمن) مختصری در مورد وضعیت فیلمنامهنویسی و اقتباس در سینمای ایران صحبت کرد.

سپس حسین ایری (عضو هیات مدیره انجمن) و حسن مهدویفر (بازرس انجمن) لوح تقدیر بهترین شخصیتپردازی را به دلیل پردازش دقیق جزئیات و نگاه عمیق به رابطه میان دو شخصیت به پریسا هاشمپور و احسان بیگلری نویسندگان فیلمنامه «برادرمخسرو» اهدا کردند. جایزه بهترین فیلمنامه در بخش آخر این مراسم هم توسط رضا مقصودی و سعید عقیقی به فیلمنامه فیلم «فروشنده» نوشته اصغر فرهادی اهدا شد. اصغر فرهادی به دلیل حضور در جشنواره کن در مراسم حاضر نبود و مجری برنامه از هایده صفی یاری (تدوینگر) و فرید سجادی حسینی (یکی از بازیگران فیلم) دعوت کرد روی صحنه بیایند. پیام اصغر فرهادی در ارتباط با دریافت این جایزه توسط هایده صفی یاری قرائت شد. متن این پیام به این شرح است: «اختصاص جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم فروشنده از سوی همکاران فیلمنامهنویس برایم با ارزش و خوشحالکننده است. امیدوارم جشن امشب که به مدد کانون فیلمنامهنویسان خانه سینما همچون سالهای گذشته در حال برگزاری است به همدلی بیشتر بین خانواده سینمای ایران کمک کنند. برای همه همکارانم آرزوی بهترینها را دارم.»