مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293381499419863978
یک عکس، یک متن

بهت‌زدگی پزشک فلسطینی

پس از انتقال سفارت آمریکا به قدس، تظاهرات گسترده‌ای از سوی مردم فلسطین در اعتراض به این اقدام صورت گرفت. در این تظاهرات 58 نفر از فلسطینیان به شهادت رسیدند و تصاویر غمبار فراوانی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،در میان تصاویر منتشرشده، پزشک جراح فلسطینی به نام معتصم النونو در یکی از بیمارستانهای غزه دیده میشود که از مشاهده صحنهای تکانهنده دچار بهتی عمیق شده است. آنچه مقابل چشمان بهتزده معتصم قرار داشت پیکر بیجان برادرش معتز النونو بود که در جریان تظاهرات دیروز به دست صهیونیست به شهادت رسیده بود.

گرانترین طلاق دنیا

دو زوج سابق بر سر تصاحب گرانترین و بزرگترین قایق تفریحی جهان جدال میکنند. قیمت این قایق 540میلیون دلار است و در حال حاضر در داخل بندر دبی نگهداری میشود. این جدال میان میلیاردر روسی تبار (فرهاد احمدوف) و همسر سابق او (تاتیانا میخایلونا) است که با احتساب قیمت این قایق یکی از پرهزینهترین طلاقهای جهان لقب خواهد گرفت.

به گزارش تابناک، در واقع این رقم سهم خانم تاتیانا از ثروت 4/1 میلیارد دلاری همسر سابقش است. مسئولان امارات این قایق را تا به پایان رسیدن اقدامات طلاق و تسویه نهایی امور نگهداری میکنند. زن مطلقه میتواند نیمی از مایملک همسرش که قایق هم جزئی از آن است، صاحب شود.

ثبت بیسکویت بحرینی در گینس

کارکنان کارخانه شیرینیپزی بحرینی با پخت بزرگ ترین بیسکویت دنیا، رکورد جدیدی در گینس ثبت کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک شیرینی پزی بحرینی با پخت بیسکویت 73 کیلویی نامش را در کتاب گینس ثبت کرد.

این بیسکویت با یک لایه کرم درست شده است و دقیقا 4/73 کیلوگرم است و ارئو نام دارد. پس از پخت بزرگترین بیسکویت دنیا، این دسر خوشمزه بین کارکنان توزیع شد و بقیه آن در یک روستای فقیر نشین توزیع شد.

خودروی خاص روسی

دارتز پرامبران مشکی، یک خودروی ابر قدرت است و بیش از چند میلیون دلار قیمت دارد.

به گزارش عصر ایران، ظاهر این خودرو قطعا ما را به یاد یک خودروی روسی میاندازد. دارتز با موتور 1/8لیتری دیزلی 450 اسببخار قدرت دارد. شیشهها و چرخهای مشکی 22 اینچی آن ضدگلوله هستند.

فوران آتشفشان در خانه

مرد جوانی اهل هاوایی آمریکا پس از آنکه در حیاط پشت خانهاش با صحنه عجیبی مواجه شد مجبور شد خیلی سریع خانه خود را ترک کند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «کیت براک» که صداهای عجیبی را از حیاط پشت خانهاش میشنید پس از مراجعه به حیاط با صحنه فوران آتشفشان روبه رو شد. گدازههای آتشفشان «کیلوئه آ» که در نزدیکی خانه او قرار دارد از حیاط او فوران میکرد.این مرد با دیدن این صحنه پا به فرار گذاشت و خانه خود را ترک کرد.

خانه کیت جزو 35 خانهای بود که بر اثر فعال شدن و فوران آتشفشان «کیلوئه آ» در روز سه شنبه بهطور کامل تخریب شد. ویدئویی که توسط کیت تهیه و منتشر شده است نشان میدهد که سنگهای مذاب تا دهها متر به هوا پرتاب میشود.

تصادف عجیب مک لارن

مکلارن 720S در یک تصادف اسرارآمیز کاملا تخریب شد. به گزارش عصر ایران، لاشه این خودرو در تعطیلات آخر هفته گذشته توسط پلیس در بیابانهای نزدیک لاسوگاس پیدا شد و تصاویر موجود حکایت از غیرقابلتعمیر بودن خودرو دارد. در نگاه اول به نظر میرسد این ابراسپورت بریتانیایی به دلیل سرعت زیاد از مسیر جادهای منحرف شده و پس از چند چرخش متوالی کاملا متوقف شده است. به نظر میرسد، یک مجموعه مونوکوک فیبرکربنی فوقالعاده باعث نجات جان سرنشینان این خودرو شده و اکثر اجزای فضای داخلی شکل اصلی خود را در این تصادف حفظ کردهاند. راننده و سرنشین این خودرو دچار آسیبهای جزئی شدهاند که بیشتر آنها کبودی است. برخی از اجزای درون این خودرو مانند صندلیها، دکمههای درونی و فرمان میتوانند مورد استفاده مجدد قرار گیرند. اما شرایط موتور چهار لیتری توئین توربوی V8 این خودرو چندان امیدوارکننده نیست و موتور به شدت آسیبدیده است.