مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293381098407296550
خبرچین/ مروری بر مهم‌ترین اخبار دیروز

نخرید تا تورم نداشته باشیم!

وزیر ارتباطات روزهای سختی دارد. یک روز با پیام‌رسان‌های داخلی کل‌کل می‌کند، یک روز از وجود فیلترشکن‌ها ابراز ناخرسندی می‌کند و البته بلافاصله تاکید می‌کند که فعلا از فیلتر فیلترشکن‌ها خبری نیست. کلا وزیر محکم ایستاده تا کسی بی‌ارتباطی نکند ولی هنوز این سوال به‌جای خودش باقیست که با کجدار و مریز نگه داشتن تلگرام، چطور وزارت ارتباطات می‌گوید که دارد از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت می‌کند؟

گوشت گوسفندی شد 50هزار تومان. همین چند روز پیش بود که مقامات دولتی تاکید کردند در آستانه ماه رمضان خبری از گرانی مواد خوراکی نیست. اما گویا این وعدهها در بازار خیلی خریداری نداشته و پس از مرغ، حالا گوشت هم دارد مسیر گرانی را طی میکند. امیدواریم تا کار قیمتها به جاهای باریک کشیده نشده، دولت دستکم وعده تخصیص سبدهای کالایی به نیازمندان را اجرایی کند.

کمپین «نه به خرید خودرو» راه نیفتاده اما مشتریهای خودرو با عقبنشینی از خرید، قیمت بعضی از خودروهای داخلی گران شده را کاهش دادند. مثلا «دنا» دیروز شیب قیمتی منفی را تجربه کرد تا حساب دست خودروسازهایی بیاید که تا دلار گران شد و وارداتیها افزایش قیمت پیدا کردند، دست به کار شده و قیمتها را بالا بردند. کارشناسان «خبرچین» معتقدند که کلا اگر مردم هیچچیزی (اعم از خوردنی و پوشیدنی و سوارشدنی و...) نخرند، قیمتها همینطور پایین خواهد آمد!