مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293374643240333697
افشاگری کارلوس کی‌روش؛

آذری گفت قلعه‌نویی به ملی‌پوش‌ها لطمه زده!

با وجود نزدیک شدن به زمان آغاز جام‌جهانی 2018، سرمربی پرتغالی تیم ملی همچنان مجبور است بخشی از توان و انرژی خود را صرف پاسخگویی به منتقدانش کند. بعد از اعلام لیست 35 نفره تیم‌ملی سرمربی ذوب‌آهن به انتقاد از او پرداخت که چرا قبل از بازی این تیم و استقلال دست به چنین کاری زده است! کی‌روش هم دیروز ابتدا در جواب او گفت: «باید این لیست 35 نفره را در مهلت تعیین شده به فیفا ارسال می‌کردیم. حرف‌های قلعه‌نویی خنده‌دار است. این‌که باید لیست 35 نفره اعلام شود، تصمیمی بود که از سوی فیفا اعلام شده بود و باید از سوی تمام کشورها این لیست اعلام می‌شد.»

او به انتقاد از فدراسیون پرداخت که سرمربی ذوبآهن و علی کریمی بارها به او توهین کردهاند ولی هر بار فدراسیون فوتبال در مقابلشان سکوت کرده است. کی روش توضیح داد: «آیا آقای قلعهنویی تنها به دلیل اینکه شهروند ایرانی هستند میتوانند حرفهایگری من را در این کار زیر سوال ببرند؟ آیا این درست است که این توهینها صورت بگیرد و علامت سوالهایی به وجود میآید. اگر هم من حرفی بزنم همه فکر میکنند کیورش توهین میکند و فرهنگ ایران را زیر سوال میبرد. من در ایران این را یاد گرفتم اگر توهینی میشود، باید تشکر کنم و بگویم به این حرفها ادامه دهید. بنده جواب نمیدهم، چون اگر پاسخگو باشم در عرض یک دقیقه فدراسیون به من زنگ میزند و میگوید باید ساکت باشی در غیراینصورت جریمه میشوی.»

بعد از اظهارات کارلوس، سرمربی ذوبآهن گفت کیروش حرفهایش را بد متوجه شده و منظورش این بوده که چرا نگذاشته چند روز بعد اطلاعرسانی را درباره لیست انجام دهد. کیروش اما نتوانست سکوت کند و دیروز در جواب او گفت: «آقای قلعهنویی! لطفا خود را پشت داستانهای ماسکگونه پنهان نکنید.» کیروش حتی دست به افشاگری زد: «مدیرعامل شما به ما اطلاع داد که این شما بودید به همکاری بازیکنانتان با تیم ملی لطمه زدید. اگر این دروغ است، رسما اعلام کنید و به بازیکنانتان توضیح دهید. از طرف بنده قضیه به پایان رسیده است.»

او حتی به کنایه گفت: «راجع به آینده خودم هم میخواهم این را بگویم که من هیچ شک و شبههای درباره صلاحیت بالای شما برای جایگزینیام در آیندهای نزدیک ندارم؛ الان که یک زمینی با بالاترین استانداردها، یک ساختمان با بهترین امکانات برای تیم ملی و بازیکنانی بسیار فوقالعاده آماده برای دعوت به تیمملی اینجا وجود دارد.»