مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293373564002262371
برانکو ایوانکویچ در گفت‌وگو با جام جم با اشاره به پیروزی مقابل الجزیره

بردهای دراماتیک، شیرین‌تر هستند

یک فصل تلاش برانکو و تیمش، پایانی دراماتیک و البته شیرین داشت. اگر آن گل دقیقه 90 سیدجلال حسینی نبود، بی شک خستگی یک ساله بر تن برانکو و تیمش باقی می ماند، اما سناریوی پایانی با صدای تشویق ایسلندی و لبخند برانکو نوشته شد. پرسپولیس با بردن الجزیره، برای دومین سال متوالی به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کرد تا هواداران این تیم، پرونده یک سال خاطره‌انگیز دیگر را ببندند. با برانکو به اندازه چند سوال و جواب کوتاه، در نشست خبری و راهروهای منتهی به اتوبوس تیم همراه شدیم که ماحصل آن در زیر آمده است:

آقای برانکو! بازی آخر فصل پرسپولیس، یک بازی دراماتیک شد. آیا انتظارش را داشتید؟

دوست نداشتیم کار صعود به دقیقه 90 بکشد، اما به هر حال بردهای دراماتیک شیرینتر هستند. من گفته بودم الجزیره تیم خوبی است و انگیزه بالایی برای صعود دارد. از ابتدا هم پرداختن به این موضوع که این تیم شرایط خوبی ندارد، اشتباه بود. ما یک حریف قدرتمند را از پیشرو برداشتیم و خوشحالیم که همچنان در لیگ قهرمانان حضور داریم.

بیشتر از همه باید از سیدجلال حسیـــنی ممـــنون بود. واقــعا گــل سرنوشتسازی زد...

سید به عنوان کاپیتان و یکی از مهرههای کلیدی تیم، نقشاش را به نحو احسنت انجام داد. اما در واقع باید بگویم همه بازیکنان خوب بودند. 13 بازیکن فوقالعاده در کنار سیدجلال تلاش کردند تا بتوانیم به هدفمان که صعود بود، دست پیدا کنیم.

اما گلی که پرسپولیس خورد زیاد حرفهای نبود... موافقید؟

فوتبال روی همین اشتباهات پیش میرود. حریف روی گل دومی که خورد اشتباه کرد و ما هم روی گل اول آنها. با این حال من نمی توانم از عملکرد دفاعی تیمم ناراضی باشم. آنها جز صحنه گل الجزیره، در تمام دقایق بازی با تمرکز بالا بازی کردند.

جو ورزشگاه چطور بود؟

هواداران مثل همیشه فوقالعاده بودند. میدانم خیلی از آنها ساعتها ایستاده بودند و تا دقیقه 90 هم برای نشستن جا نداشتند، اما با حضور و تشویقهایشان به بهترین شکل از تیم حمایت کردند. با وجود این هواداران، افتخار میکنم که در پرسپولیس هستم.

میخواهم درباره محسن مسلمان بپرسم و دلیل این که در این بازی هم روی نیمکت نشست.

محسن، یکی از بازیکنان خوب ما در رقابت های این فصل بود، اما این من هستم که با توجه به شرایط بازی درباره تعویض ها تصمیم میگیرم. می شنیدم که سکوها محسن را صدا میزدند، اما من شایان مصلح را به زمین فرستادم و خوشحالم که همین بازیکن روی گل پیروزی ما نقش داشت. پس باید بگوییم این تصمیم باعث برد تیم شد.

ما هم به شما بابت این جسارت و تعویــض خوب تبــریک میگـــوییم. خوشبختانه قراردادتان را هم که تمدید کردید. برنامه شما برای فصل بعد چیست؟

ممنون. من قراردادم را با پرسپولیس تمدید کردم تا به بازیکنانم نشان دهم به توانایی و کیفیت فنی آنها باور دارم. ترسی هم ندارم که پنجره نقل و انتقالات باز خواهد شد یا نه و مطمئن هستم فصل آینده بهتر از این چیزی خواهیم بود که نشان دادیم. البته میپذیرم که کارمان آسان نخواهد بود، اما با جدیت به دنبال اهدافمان هستیم؛ این که باز هم قهرمان شویم و باز هم جام ببریم.

سوال آخر درباره لیست تیم ملی است. به نظر از حضور تنها چهار بازیکن پرسپولیس در فهرست شوکه شدید؟

چراکه نه! من فکر میکنم بازیکنان دیگری هم داشتیم که شایستگی حضور در تیم ملی را دارند، اما این تصمیم سرمربی تیم ملی بود. من فقط بهترین آرزوها را در دوران آمادهسازی تیم ملی و بازیکنان دارم. امیدوارم بازیکنان پرسپولیس، بهترین نماینده ما در تیم ملی باشند و بیشتر تلاش و توانایی خود را به نمایش بگذارند.

رضا پورعالی