مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293349677591194020

ارتقای ایران در ثبت مالکیت معنوی

سال96، 103 هزار و 95 اظهارنامه علامت تجاری، 17 هزار و پنج اختراع و 15 هزار و 12 اظهارنامه طرح صنعتی در کشور ثبت شد. این آمار مورد توجه سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) است و دیروز فرانسیس گری، رئیس این سازمان که مهمان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بود در جمع خبرنگاران رضایتش را ابراز کرد.

به گزارش جامجم، سازمان جهانی مالکیت معنوی 190 کشورعضو دارد و به گواهی رئیس این سازمان ایران جایگاه ممتازی در ثبت مالکیت معنوی در جهان دارد.

گزارش سال 2016 وایپو نیز این جایگاه ممتاز را رسما اعلام کرده و سال 2013 طبق اعلام مجله مالکیت معنوی، ایران به سبب داشتن سریعترین نرخ رشد آمار در ثبت اظهارنامههای طرح صنعتی و ثبت اختراعات بعد از اوکراین، دومین اداره برتر دنیا شناخته شده است.

روز گذشته فرانسیس گری با قدردانی از رشد علم و فناوری درکشورمان اعلام کرد ظرفیتهای ایران بویژه درحوزه ثبت مالکیت معنوی مدام در حال رشد است و این میتواند به توسعه اقتصادی، ایجاد بازارهای جدید و اشتغالزایی کمک کند.

دراین دیدار احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که متولی ثبت مالکیت معنوی در کشور نیز هست خبر داد که در راستای تقویت همکاریها با وایپو، بزودی کشورمان به معاهدات نیس و لوکارنو که مربوط به طبقه بندی علائم و طرحهای صنعتی است میپیوندد و پیوستن به معاهدات استراسبورگ و وین را نیز در دستور کار دارد.