مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293257875325186178

پایانی برای یک داعش

پرداختن به موضوعات جنجالی، برجسته کردن عیوب سیاستمداران عالم و بیان کردن موضوعات خفا، تخصص کاریکاتوریست‌هاست. زمانی که ترامپ در آمریکا رئیس جمهور شد، کاریکاتوریست‌ها اولین گروه از هنرمندان بودند که دست به کار شدند و به سیاست‌های او انتقاد کردند. امروز هم برای مساله داعش، همکاری سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و پرداختن به موضوعاتی از این دست، کاریکاتوریست‌ها هستند که در پیشگاه در حرکت هستند. همین موضوع بهانه بازگشایی نمایشگاهی از کارتون کاریکاتور و پوستر با عنوان «پایان یک داعش» شد.

سال گذشته مسابقه بینالمللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «پایان یک داعش» در سه بخش پوستر، کارتون و کاریکاتور فراخوان داد و ۲۱۲۰ اثر از ۸۷۰ شرکتکننده به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد. ۸۷۰ شرکت کننده از ۶۴ کشور ۲۱۲۰ اثر را به دبیرخانه ارسال کردند و این آثار شامل ۱۰۷۸ کارتون، ۴۱۵ کاریکاتور چهره و ۶۳۵ پوستر بود و ایران با ۳۲۹ شرکتکننده، چین با ۲۱۲ هنرمند و ترکیه با ۴۵شرکتکننده بیشترین سهم را در این رویداد داشتند. این نمایشگاه با حضور مسعود نجابتی، علیرضا ذاکری، محمد رجبی، احمد آقاقلیزاده، کوروش زارعی، حسین عصمتی و حمید شریفیآلهاشم، در سه بخش کاریکاتور، کارتون و پوستر، آثار دریافت شده از هنرمندان را در معرض نمایش قرار داده است.

علاقهمندان میتوانند تا روز ۱۲ خرداد همهروزه (بهجز ایام تعطیل) از ساعت ۹ تا ۱۸ از این نمایشگاه در حوزه هنری دیدن کنند. همچنین مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «پایان یک داعش» روز ۱۲ خرداد در تالار سوره حوزه هنری برگزار خواهد شد.