مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293256944601915887

گلشهر در زیرزمین

نام کیارستمی همراه با هر نمایشگاهی که باشد مخاطبان ثابت خود را دارد. هر چند حالا مدت هاست بهمن کیارستمی در فعالیت‌های هنری‌اش هویتی مستقل پیدا کرده است.

او پیش از اینها هم فیلمهای بسیاری را ساخته و در ساخت بسیاری دیگر از فیلمها بهعنوان تهیهکننده و تدوینگر همراهی کرده است. نمایشگاههای متعدد عکاسی هم داشته، اما حالا تازهترین نمایشگاه عکس او هم با عنوان «گلشهر» در گالری زیرزمین دستان بر پا شده است. بهمن کیارستمی در سال گذشته در همین گالری، نمایشگاه «فتوریاحی» را گردآوری کرده بود که بالغ بر ۶۰ عکس یادگاری از کارگران افغان ساکن لواسان بود و البته در کنار آن آرشیو کاملتری از این تصاویر به صورت یک کتاب جامع با همان عنوان نمایشگاه منتشر شد. این نمایشگاه به نوعی اولین فعالیت هنری بهمن پس از مرگ عباس کیارستمی است. او طی دو سال گذشته پیگیریهای فراوانی درباره مرگ او انجام داد، پیگیریهایی که البته به سرانجامی نرسید! او پس از این فقدان و گذر از مرگ ناباورانه عباس کیارستمی حالا با مجموعه عکسهایش در گالری زیرزمین دستان بار دیگر به نوعی فعالیتهایش را از سر گرفته است.

علاقهمندان جهت بازدید روزانه از نمایشگاه «گلشهر» بهمن کیارستمی میتوانند ساعت ۱۱ تا ۱۹ و در روزهای شنبه، یکشنبه و تعطیلات رسمی با تعیین وقت قبلی به گالری زیرزمین دستان به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ مراجعه کنند. در کنار این نمایشگاه البته میتوانید مجموعه کاملتر عکسهای او را که در کتابی با همین عنوان منتشر شده است، تهیه کنید.