مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293251565555975085

ضمایر [موسیقی]

من

سعید بیابانکی را که میشناسید؟ شاعری که اغلب طنز مینویسد و میگوید. اما گاهی هم جدی حرف میزند. هر چند حرفهای جدیاش هم درباره طنز است. مثل این بار که به مراسم پایانی دومین جشنواره ملی طنز دانشجویی «تلخند» در زنجان رفته و گفته: طنز نیاز جامعه است، به طوری که معیاری برای تشخیص حال خوب یا بد جامعه محسوب میشود. بسیاری از معضلات و مشکلات را میتوان با زبان طنز بیان کرد. طنز گونهای از فریضه امر به معروف و نهی از منکر با زبان شیرین و دلنشین است.

بیابانکی همچنین افزوده: من معتقدم زیاد نوشتن و زیاد مطالعه کردن اصل مهم در موفقیت محسوب میشود؛ چراکه فعالیت در حوزه ادبیات طنز بسیار سختتر از بخش جدی است و به تمرین و تلاش نیاز دارد.

او

دوشنبه گذشته بود که در همین صفحه خبر دادیم میثم درویشانپور، برنده مسابقه خندانندهشوی برنامه «خندوانه» قرار است در یک نمایش با کارگردانی اشکان خطیبی بازی و در واقع استندآپکمدی کند. حالا هم خبر رسیده یکی دیگر از چهرههای این مسابقه یعنی محمد معتضدی در نمایشی دیگر روی صحنه میرود. به نظر میرسد حالا بتوان از رامبد جوان که کارگردان و طراح آن مسابقه بود به عنوان کاشف استعدادهایی برای صدور به تئاتر یاد کرد. قصه از این قرار است که نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به کارگردانی افشین زمانی از روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه در تماشاخانه ایرانشهر اجرای عمومی خود را آغاز کرده و تا 26 خرداد با بازی او ادامه خواهد داشت.

آنها

دوشنبه‌ای که گذشت سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به قم رفت تا با مراجع عظام تقلید دیدار کند. در این دیدار، آیت‌ا...العظمی جعفر سبحانی هم حضور داشته است. آنها درباره کتاب و کتابخوانی صحبت کرده‌اند. سبحانی گفته: کتاب در زندگی انسان مسأله‌ای ضروری است و اصولا ملت‌های متمدن کتابخوان هستند. سه چیز است که پرده‌های ماده را پاره می‌کند و به خدا می‌رسد. یکی از آنها صدای خامه دانشمندان است. هرچه بتوانیم علم و کتاب تولید کنیم و فرزندانمان کتابخوان شوند، هم متمدن می‌شویم و هم از فساد جلوگیری می‌کنیم.